NOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO

Official Press Release
07. Leden 2015 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17888

Tato limitovaná edice psacích potřeb ze série Montblanc Great Characters vzdává hold mimořádným osobnostem, jež zásadním způsobem ovlivnily dění ve světě, ať už prostřednictvím kultury, politiky vědy nebo umění. 
 
Pero, jež vám chceme představit bylo věnováno Johnovi F. Kennedymu, což je jeden z nejznámějších amerických prezidentů. Inspiroval svět svým elánem, optimizmem a ambicemi. Během svého krátkého působení v pozici 35. prezidenta Spojených států amerických vedl svou zemi k zásadním úspěchům - stál u prvního letu do vesmíru, systematickým zasazováním se o lidská práva připravil cestu ke zrušení rasové segregace a inspiroval mladé Mírové sbory. 

Limitovaná kolekce vzdává hold mnoha tvářím tohoto prezidenta: státníka, charismatického vůdce, intelektuála, muže oddaného rodině. Speciální edice John F. Kennedy se zaměřuje na rodinné zázemí a vášně, které motivovaly život JFK. Psací nástroje jsou vyvedeny ze vzácné pryskyřice v tmavě modré barvě, která evokuje vzdělání JFK a akademickou ligu, zatímco kroužek na těle pak symbolizuje jeho vojenskou kariéru. Tři kroužky na víčku symbolizují 3 bratry a důležitost rodiny v životě JFK. Vzor na kroužku víčka pera připomíná stopy prvních kroků na měsíčním povrchu. Vizi vyslat člověka na Měsíc se zobrazuje i v rytině na ručně broušeném zlatém hrotu. Klip pera je tvarován ve stylu 60. let minulého století a zdobí jej prezidentovy iniciály.

Červeno-modro-bílá barevnost a vzor lana je patrný na víčku i těle pera, jež pochází z limitované edice 1917 a má evokovat plachtění, kterému se John F. Kennedy věnoval již od dětství. Rhodiovaný hrot je opatřen rytinou záchranného kruhu z lodi Victura, první plachetnice, kterou JFK dostal od rodičů k 15tým narozeninám. 3 kroužky jsou 3 bratři a 10 na vršku víčka pak představuje 10 členů rodiny: otce Josepha, matku Rose, Josepha jr., Rosemary, Kathleen, Eunice, Patricii, Roberta Francise, Jean-Ann a Edwarda. Inspirativní slogan prezidentské kampaně “A time For Greatness” je gravírovaný na kroužku víčka, zatímco na klipu pera jsou umístěny iniciály JFK. Mistrovské zpracování psacího nástroje korunuje hvězdička Montblanc vyvedená v měsíčním křemenu jako symbolika Kennedyho vize vyslat člověka na Měsíc.

Pera jsou v prodeji v pražském butiku Montblanc.

Ceny speciální edice: plnící pero 21 725,- Kč, propisovací tužka 18 700,- Kč, roller 17 325 Kč, manžetové knoflíčky 7 425 Kč.

Ceny limitované edice: plnící pero 79 750,- Kč, propisovací tužka 70 125,- Kč, roller 70 125,- Kč, manžetové knoflíčky 7 425 Kč.

 

www.carollinum.cz