O elegantních ramínkách představující luxus se Štěpánem Rambouskem

11. Červenec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25042

Ramínka už dlouho patří tak trochu k symbolu luxusu. Můžete mít sebejak drahé a elegantní oblečení, ale pokud jej budete mít kdekoliv pohozené, či pověšené na ramínku, které vypadá, že se brzy roztrhne, určitě to tomuto oblečení nijak nepomůže. A právě proto přišla značka Mekko, která se rozhodla zatočit s nekvalitními ramínky a přinést na český trh opravdovou kvalitu. Za jejím založením stojí Štěpán Rambousek, s nímž vám dnes přinášíme exkluzivní rozhovor.

Myslíte, že byste byl tak hodný a přiblížil našim čtenářům, proč jste se rozhodl založit právě firmu na výrobu ramínek?

Na začátku jsem byl v roli zákazníka, který nenašel, co hledá. V Česku chyběla v nabídce ramínka, která by byla dobře zpracovaná a zároveň designově zajímavá. Za hranicemi byla nabídka lepší, ale stále mě neoslovila. Na startovní čáře byla zkrátka potřeba, díky které přeskočila jiskra stát se výrobcem. Věděl jsem proč a co chci.

V čem jsou ramínka Mekko jedinečná?

Nechci, aby byla tuctová. Snažíme se, aby v sobě naše ramínka skloubila konstrukční řešení a přírodní design. A to bez kompromisů. Věřím, že detaily rozhodují o tom, jaký je celek. Proto ramínka ladíme do detailu po všech stránkách. Nejsme ale muzeum. Stále pracujeme na nových kolekcích a do výroby zapojujeme nejnovější technologie. 

Máte více druhů ramínek? Případně jaké?

Vyberete si, ať už hledáte stabilní ramínko pro těžkou koženou bundu a pánský oblek, nebo stylové ramínko pro sukni do dámského šatníku. Abych byl ale konkrétní – aktuálně ve světlém a tmavém dekoru najdete 6 variant. 

Co vše si na ramínka Mekko můžeme pověsit?

V nadsázce. Na našich ramínkách si můžete i zaposilovat. Vymýšlíme je tak, aby toho unesla opravdu hodně. V portfoliu Mekko najdete ramínka na těžké oblečení, jako jsou bundy, kabáty nebo ramínko pro celý pánský oblek, košile, trička, kalhoty i sukně a šaty. 

A existuje naopak nějaké oblečení, ke kterému by se Vaše ramínka určitě nehodila?

Dobrá otázka. Snažíme se vytvořit široký záběr ramínek pro standardní šatník. Dobře poslouží pro tričko, které toho má hodně za sebou, ale milujete ho z nostalgie, stejně tak pro uskladnění svátečního obleku. Je ale pravda, že jsme zatím nemysleli například na astronautský skafandr. S tím musíme něco udělat.

Komu byste především doporučil si Vaše ramínka pořídit?

Pro všechny, kteří stejně jako my věří, že na detailech záleží. Dávají přednost řemeslnému zpracování před generickými výrobky. Stejně dobře poslouží v domácím šatníku jako v hotelích nebo módních buticích. A to i díky možnosti gravírování.

Myslíte, že by se kvalitní ramínko mělo stát standardem k luxusnímu obleku?

Ano. Luxusní totiž oblek není jen cenou, ale i prestiží, kterou vy jemu, ale i on vám propůjčuje. Navíc nechat zmuchlaný, špatně zavěšený oblek někde v koutě skříně? To nechce dobrovolně snad nikdo.

Jak jste připraveni pro ty, kteří by chtěli ramínka Mekko darovat?

Ramínko k vám už docestuje v podstatě jako dárek. Balíme ho do elegantního boxu s výplní, který podtrhne krásu dřevěného zpracování. A pro ty, kteří chtějí opravdu originálně překvapit, nabízíme i možnost gravírování. Zákazník tak vryje do bukového dřeva podpis nebo text přesně podle svého.

Kdo jsou Vašimi nejčastějšími klienty?

Máme pestrobarevnou společnost zákazníků. Často jsou to lidé, kteří si právě vybavují nové bydlení. Ramínka taky dodáváme do developerských projektů a českých i evropských hotelů.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus nevnímám jako něco, o čem rozhoduje stav na vašem bankovním účtu. Není to mamon nebo bezbřehé shromažďování věcí. Naopak luxus je mít možnost řešit věci do detailů. Luxus je možnost dávat přednost kvalitě před kvantitou.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory