O svobodomyslnosti a lásce ve všech podobách s Adamem Pavlovčinem, vítězem Superstar

11. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25206

U každého výherce SuperStar jsou lidé zvědaví, jaký bude jeho další osud. Adam Pavlovčin vystupující pod uměleckým jménem Adonxs tuto soutěž vyhrál v roce 2021 a už vydal svoji první píseň s názvem Moving On. Zároveň otevřeně mluví o vztazích, sexualitě a celé LGBT+ komunitě. Není proto divu, že se aktivně účastní letošního Prague Pride Festivalu. Spojil se, kromě jiného, také se značkou Coca-Cola. Co se mu na letošním duhovém festivalu líbí a jak vnímá přístup veřejnosti k LGBT+ komunitě?

Adame, mohl by ses nám v krátkosti představit?

Jmenuji se Adam Pavlovčin a na pódiu vystupuji pod akronymem Adonxs. Věnuji se tedy hudbě a vaši čtenáři si můžou najít můj první singl Moving on, třeba na Spotify nebo jiným streamovacích platformách.

Minulý měsíc ses zúčastnil duhového průvodu v Bratislavě. Jak bys zhodnotil atmosféru tam a tady na Prague Pride Festivalu?

V Bratislavě to pro mě byla premiéra. A vlastně i v Praze je to pro mě poprvé, minimálně v československých vodách. Pridů jsem se zatím účastnil jen v Londýně či Brightonu. Prozatím nevidím mezi Prahou a Bratislavou velké rozdíly. Atmosféra je tu otevřená a uvolněná, stejně jako v Bratislavě. Věřím, že letošní Prague Pride Festival bude velmi povedený.

Uvedl jsi, že ses nikdy nepovažoval za aktivistu LGBT+ komunity, ale že ses jím tak nějak přirozeně stal. Co tě k tomu vedlo?

Je to tak. Sám sebe jsem nikdy nedefinoval jako aktivistu, protože si myslím, že být aktivistou je opravdu velká zodpovědnost. Člověk musí být vzdělaný v daném tématu. Já v podstatě jen žiju svůj život. Asi tím, že jsem mediálně známý, lidé možné pociťují tento přesah. Tím by asi byla přisouděný status aktivisty. Ale já jsem se mezi aktivisty nikdy sám neřadil, spíš jsem se jím stal mojí přirozenou tvorbou. Zároveň si myslím, že je super, ale i podstatné normalizovat LGBT+ komunitu a vztahy.

Na letošním Prague Pride Festivalu ses stal tváří pro značku Coca-Cola. Proč ses pro toto propojení rozhodl?

Na festivalu je moje propojení trošku širší, spojil jsem se i s jinou značkou. S Coca-Colou jsme se propojili hlavně na Q&A týkající se témat Prague Pride či LGBT+ komunity. A pro spojení s Coca-Colou jsem se rozhodl, protože si myslím, že tyto různé otázky mohou zajímat jak moje publikum, tak i publikum Coca-Cola.

Co se ti tady na pražském Prague Pride Festivalu nejvíce líbí?

To místo. Líbí se mi, že je pro to vyhrazený celý Střelecký ostrov. Prague Pride Festival má krásnou atmosféru. Vyšlo i počasí, je tu skvělá nálada, umělci i line-up.

Kdybys mohl vzkázat něco lidem, kteří nejsou schopni přijmout sami sebe takoví, jací jsou. Co by to bylo?

Určitě bych vzkázal, že je to v pořádku, pokud to přijmutí trvá delší dobu. Ne všechno musí být teď hned. Každý pocházíme z úplně jiných rodin, z úplně jiného rodinného zázemí a rozdílných podmínek. A bohužel někdy je ta cesta delší, někdy kratší. Každopádně nejdůležitější je nejdříve začít u sebe a až potom se zaměřit na své okolí.

Co myslíš, že je ještě třeba udělat pro to, aby se lidé z LGBT+ komunity cítili více začlenění do společnosti?

Já sám se necítím nezačleněný. Ale máme přesně tyto pochody, abychom ve společnosti šířili empatii. Jak jsem už říkal, když se člověk projde po městě a je trošku více extravagantně oblečený anebo má myšlenky, že je příliš feminní, lehce se stane, že na něj někdo třeba zaútočí. Je důležité bourat mantinely a stereotypy, to pro mě znamená právě Pride. A zároveň kdybych v budoucnosti měl partnera, chtěli bychom založit rodinu, vzít si hypotéku a jiné běžné věci, určitě bych narazil na určité limity. Legislativa tu stále není dostatečná.

Na závěr netradiční otázka – co pro vás znamená luxus?

Luxus je pro mě určitě definovaný jako čas.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Coca-Cola