Orient Express spustí největší plachetnici světa

10. Leden 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19890

Orient Express je legendární značka, která se proslavila svými luxusními vlaky, které spojovaly Evropu a Asii. Nyní se Orient Express chystá dobýt i oceány s největší plachetnicí světa, která se jmenuje Orient Express Silenseas. Tato loď je výsledkem spolupráce mezi hotelovou skupinou Accor, která vlastní značku Orient Express, a francouzskou loděnicí Chantiers de l’Atlantique, která je známá svou inovativní technologií.

Orient Express Silenseas bude mít délku 220 metrů a bude moci pojmout až 108 hostů v 54 vilách. Každá vila bude mít soukromou terasu s výhledem na moře a některé budou mít i vlastní bazén nebo jacuzzi. Největší a nejluxusnější vila bude Owner’s Residence, která bude zabírat celou horní palubu a bude mít rozlohu 1 415 m². Loď bude také nabízet šest restaurací a barů, lázně, fitness centrum, kinosál a salonek v oblacích (Lounge in the Sky), kde se budou konat různé kulturní a zábavní programy.

Loď bude také ohleduplná k životnímu prostředí, protože bude využívat hybridní pohon na zkapalněný zemní plyn (LNG) a vodík. Bude také vybavena třemi sto metrů vysokými stěžni s plachtami typu SolidSail, které budou umožňovat plachtění bez hluku a emisí. Tyto plachty budou ovládány počítačem a budou schopny se automaticky přizpůsobit rychlosti a směru větru.

Orient Express Silenseas má vyplout na svou první plavbu v roce 2026 a bude nabízet různé itineráře po Středozemním moři, Karibiku a dalších destinacích. Cestující se budou moci těšit na nezapomenutelné zážitky z cestování po světě s luxusem, stylem a historií Orient Expressu.

Galerie