Pavel Weiss, TOP barman a ambasador Premier Wines & Spirits

24. Listopad 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 33202

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Pavlem Weissem. Ten působí ve společnosti Premier Wines & Spirits, která se stará o distribuci prémiových nealkoholických a alkoholických nápojů a vín. Pavel má na starost mimo jiné prémiové destiláty Baron Hildprandt pocházející ze Zámecké palírny v Blatné. A více o něm si řekneme právě dnes.

Změnila se kultura pití pálenek oproti minulosti? V čem zaznamenáváte případnou změnu?
Dle mého názoru má pálení a konzumace ovocných pálenek v České republice dlouholetou tradici, čímž si vysloužily své pevné místo na trhu i v kultuře. Nicméně dnes máme k dispozici mnohem pestřejší nabídku, která umožňuje uspokojit širší spektrum spotřebitelů. Vedle „ortodoxních tradičních pálenkářů“, tedy lidí, kteří nedají dopustit na čistou pálenku, se zde profiluje i poměrně velká skupina lidí, kteří v pálenkách nehledají pouze ostrost lihu, ale hlavně výraznou nebo neokoukanou ovocnou chuť, kterou si vychutnávají podobně jako příznivci rumů nebo whiskey.

Máte na starost produkty Baron Hildprandt. Co je dělá prémiovými?
Jedná se o kombinaci několika faktorů – lokální ovoce od certifikovaných sadařů a drobných pěstitelů, kvalitní české dubové sudy, ruční výroba, dlouholeté zkušenosti mistra destilatéra Václava Šitnera, pod jehož odborným dohledem tyto vynikající pálenky vznikají, a v neposlední řadě samozřejmě zaměstnanci Zámecké palírny a lihovaru Blatná, kteří jsou srdcem a hnacím motorem výroby.
Jídlo a Baron Hildprandt – kam byste produkty zakomponoval v rámci dobré večeře?
Díky rozmanitosti portfolia produktů ze Zámecké palírny v Blatné zde najdeme nápoje pro každou příležitost. K jídlu se hodí v podobě aperitivu, digestivu či klasického nebo signature koktejlu. Vyzkoušet můžete například jednoduchý drink Baron Ginger, perfektní spojení Baron Hildprandt Zralá hruška a kvalitního ginger ale.

Jaké příchutě pálenek jsou mezi zákazníky nejoblíbenější? A který produkt Baron Hildprandt?
Nejprodávanějším produktem mezi pálenkami je tradičně slivovice. Spolu s hruškovicí, višňovicí a meruňkovicí tvoří základ portfolia ovocných destilátů Baron Hildprandt. Díky výrazné chuti ovoce, unikátní výrobě a staření v dubových sudech je naším nejoblíbenějším produktem ovocná specialita Baron Hildprandt Zralá hruška.
Jako poslední novinku jste uvedli letos meruňkovici při příležitosti Velikonoc. Jaké oblibě se těší meruňkové destiláty?
Prozatím lze říct, že si naše nová meruňkovice rychle našla své místo na trhu. Jedná se mezi zákazníky o jednu z nejoblíbenějších variant ovocných destilátů.

Chystáte nějaké novinky v blízké době?
S mistrem destilatérem Václavem Šitnerem ze Zámecké palírny v Blatné v současnosti pracujeme na nových produktech. Více podrobností však aktuálně nemůžeme sdělit. Zcela jistě se máte na co těšit.
Co byste doporučil jako dárek k Vánocům a pro koho? Kde jsou produkty k zakoupení?
Pro mne jsou jasnou jedničkou limitované edice Baron Hildprandt Slivovice a Baron Hildprandt Hruškovice, které jsou vhodné jak pro náročné spotřebitele, tak i pro ty, kdo rádi ochutnají něco nového a zajímavého. Stařených ovocných destilátů není na trhu mnoho. Dále jsou to pak dárková balení se skleničkami a dárkové tuby pro ještě autentičtější zážitek z našich destilátů. Produkty Baron Hildprandt můžete zakoupit například v Albertu, Makru či Rohlíku a Košíku, případně na našem eshopu www.1er.cz.

Co je pro Vás luxus?
Luxus pro mne představuje stav či věc, která výrazně vybočuje z běžného života, přináší mi radost, uspokojení a je nějakým způsobem unikátní.
Děkujeme za rozhovor

Rozhovory

Premier Wines & Spirits
Premier Wines & Spirits