Philip Morris v Česku a na Slovensku vydělal tři a půl miliardy

Redakce
03. Duben 2018
Kutnohorskému tabákovému koncernu Philip Morris stoupl jen za minulý rok čistý zisk o 25,9 procenta na 3,5 miliardy korun. Tržby vzrostly o 6,5 procenta na 12,2 miliardy. Společnost plánuje vyplatit akcionářům dividendy 1080 korun před zdaněním. Na 1269 korun vzrostl zisk na akcii, původně to bylo 1008 korun. Vloni firma vyplatila hrubou dividendu 1008 korun a provozní zisk se navýšil o čtvrtinu na 4,3 miliardy.

Přitom ale trh s cigaretami v ČR klesl o zhruba 0,6 procenta, uvádí Philip Morris ve své tiskové zprávě. U našich slovenských sousedů naopak trh vzrostl, a to o necelá 2 procenta. V poslední době se společnost Philip Morris zaměřuje mimo jiné na inovace spojené například s vytlačováním klasických cigaret z veřejných prostor.

„Na český a slovenský trh jsme v červenci a srpnu uvedli elektronické zařízení, které zahřívá speciálně vyrobené tabákové náplně na teploty výrazně pod hranicí spalování, která je běžná u klasických cigaret,” upřesnil šéf představenstva Arpád Könye. Tabákové výrobky zatím nepodléhají spotřební dani, což je výhodou pro výrobce. Podle ministerstva financí potrvá tato situace minimálně do ledna 2019.

Továrna v Kutné Hoře byla založena v roce 1812, dnes vyváží své výrobky do více než 50 zemí po celém světě. Pracuje v ní přes 800 zaměstnanců.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor