Přeneste se do Itálie s víny Pieropan

Redakce LUXUS.cz
11. Červen 2019

Od roku 1890 se datuje počátek rodinného vinařství Pieropan. Díky skvělému terroiru a ideálnímu italskému podnebí si toto vinařství může dovolit organické postupy s důrazem jak na pěstování vína, tak i na jeho zpracování. 

Italské víno je vyhlášené po celém světě. O vinařství Pieropan to platí dvojnásob. „V našem vínu můžete cítit krásu vinic v Soave, které se nacházejí v kopcích. Snažíme se zachovat tuto nádhernou krajinu, tradice rodinného vinařství a ručního obhospodařování vinic, spolu s ekologickými standardy, které se zákonitě projevují na chuti i kvalitě výsledného vína,“ prozradila Martina Canterle, Event Manager z vinařství Pieropan při své návštěvě Prahy na galadegustaci v Kaiserštejnském paláci. Tak které si otevřete dnes?

 

Pieropan, Soave Classico DOC 2017 je lehké a svěží víno s vyváženou středně komplexní mineralitou, skvělá volba pro slunná odpoledne. Hrozny tohoto skvělého Soave pocházejí z až 60 let starých vinic s odrůdami Garganega a Trebbiano. V chuti je ovocné, ale i příjemně kořenitě pikantní. Díky organickému zpracování můžete cítit skutečnou chuť tohoto vína. Aroma potěší příjemnou vůní broskví, bylinek, hrušek a melounů. Skvěle se hodí jako aperitiv, dobře doplní bezmasé pokrmy a lehké ryby.

Další víno z oblasti Soave, Pieropan, Calvarino Soave Classico DOC 2017, je velmi noblesní. Osvěžte se květinovým aroma v kombinaci s vůní meruňkových jader a marcipánu. Toto elegantní víno je skvěle vyvážené, harmonicky kombinuje přirozenou mineralitu s nádechem akátového medu. Můžete si ho vychutnat jako příjemný aperitiv, s bezmasými jídly či rybami.

 

Pokud dáváte přednost červeným vínům, vyzkoušejte elegantní a skvěle strukturované víno Valpolicella Superiore DOC 2015. Hrozny, jak je pro vinařství Pieropan typické, jsou pečlivě vybrané a dlouho zrají v dubových sudech. Toto intenzivní víno se vyznačuje dominantními tóny vyzrálých třešní a ostružin, zároveň příjemně překvapí temperamentní tříslovinou na závěr. Toto organické cuvée je kombinací hroznů odrůd Corvina, Rondinella a Molinara.

Zcela jedinečné, bohaté a plné Soave ze starobylé vinice La Rocca je víno La Rocca Soave Classico DOC, 2017. Jedná se o víno s velmi intenzivním a koncentrovaným aroma manga, zralého ovoce, doplněné kontrastním aroma koření. Pyšní se příjemnou mineralitou, která mu dodává pikantní tóny. La Rocca Soave Classico od Pieropanu skvěle doplní bezmasé pokrmy, lehké ryby, ale vychutnat si ho můžete i jako skvělý aperitiv.

 

Posledním vínem, které vás chceme představit, je Amarone della Valpolicella 2014. Je jedním z nejslavnějších červených italských vín vůbec. Vinice byly vysázeny v roce 2000. Jedná se o brilantní intenzivní víno s charakteristicky rubínově červenou barvou. V aroma vás pohltí vůně černých třešní, ostružin a švestek. Je velmi zaoblené a má silnou strukturu. Servírujte ho při 17 °C a vychutnejte si ho k hovězímu či vepřovému masu, kvalitním sýrům či zvěřině. Před pitím doporučujeme nechat chvíli otevřené.

 

 

 

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor