Restaurace Aromi: Autentická italská kuchyně na nejvyšší úrovni

CREDIT: Jan Malkovský www.janmalkovsky.com
13. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16332

Nedávno jsem měl tu čest navštívit restauraci Aromi. Je to skvělá italská restaurace v Praze, která se specializuje na ryby a mořské plody. Restaurace se nachází na Náměstí Míru 6 a je otevřena od pondělí do soboty. Aromi byla dokonce vyhlášena 24. nejlepší italskou restaurací na světě pro rok 2023! Interiér restaurace Aromi je velmi příjemný a moderní. Restaurace má bistro s barem, oddělené prostory a vlastním zázemím. 

CREDIT: Jan Malkovský www.janmalkovsky.com

CREDIT: Jan Malkovský www.janmalkovsky.com

Jídlo v Aromi bylo vynikající a připravované z nejkvalitnějších surovin. Každý den si můžete vybrat z širokého výběru čerstvých ryb a mořských plodů. Atmosféra v restauraci byla příjemná a personál je velmi přátelský a profesionální.

jako předkrm jsem ochutnal Langustýnky Pizzaiola a tento předkrm byl skvělým začátkem. Langustýnky byly dokonale uvařené a pomerančová emulze dodala jídlu svěžest a lehkost. Rajčata Datterino, olivy, kapary a bazalka dodaly jídlu další vrstvu chutí a vůní.

Dále na mě čekalo Risotto Pescatora. na tomto chodu jsem se velmi pochutnal, jelikož jsem milovníkem risotta s mořskými plody. Risotto bylo krémové a plné chuti, díky mořským plodům a slávkám dodávalo celému pokrmu svěží chuť. Bisque z langustýnek dodalo jídlu chuťovou symfonii.

Jako hlavní chod jsem si vybral Polpo Alla Romana. Grilovaná chobotnice byla měkká a šťavnatá a omáčka romesco dodala jídlu pikantnost. Peperonata, bramborový Mille-Feuille s 'Ndujou, olivy Taggiasche a guazzetto byly skvělou volbou k měkké a šťavnaté chobotnici.

Jako dezert na mě čekalo Cremoso z medu z pomerančových květů. Tento dezert byl dokonalým zakončením celé večeře. Krém chantilly ze sicilských citronů byl lehký a osvěžující a levandulová zmrzlina dodala dezertu krásnou vůni. Opravdu příjemná sladká tečka nakonec.

Celkově musím říci, že večeře byla naprosto úžasná. Každý pokrm byl připraven s velkou péčí a každý kousek byl dokonale vyvážený. Můžu vřele doporučit tuto restauraci každému, kdo hledá vynikající jídlo a skvělou atmosféru. Těším se, až se na toto skvělé místo opět vrátím.

Galerie

CREDIT: Jan Malkovský www.janmalkovsky.com