8. ročník Psí den s Prahou 13

19. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17945
Konání akce
18. 05. 2024 10:00
Místo konání
Nová kolonie, 155 00 Praha, Stodůlky
Cena vstupenek
Vstup zdarma
Dress Code
Není

Dne 18.5. ovládnou Centrální park Lužiny čtyřnozí mazlíčci. Koná se už tradiční akce pro pejskaře - 8. Psí den s Prahou 13 na kterém nebude chybět potřebná osvěta a soutěže, z nichž nejnapínavější bude bezpochyby skok do výšky. Psi se budou snažit překonat rekordy z minulých ročníku, které se zapsaly do České knihy rekordů! Psí den s Prahou 13 má za sebou již sedm úspěšných ročníků, a i ten letošní bude pořádně nabitý

Velkou zábavou bude první soutěž dne, a to psí dostihy, kde si majitelé pejsků ověří jejich rychlost a především poslušnost. Každý rok je tento závod plný rozmanitých závodníků a diváci i soutěžící si užijí velkou legraci. Předpokládáme, že i tentokrát se u dostihu velice pobavíte! Pejskové poběží na čas vzdálenost 40 metrů. Aby to bylo spravedlivé budou rozděleni na dvě kategorie, a to malí a velcí psi.

Další ze soutěží bude skok do výšky, který se stal doménou pro tento Psí den. Proto se organizátoři těší opět na hojnou účast, napínavé výkony a jedinečnou atmosféru, která u této soutěže panuje.

Na tuto soutěž nechali organizátoři vyrobit speciální překážku, která je jedinou takovou v České republice. V minulém roce se do České knihy rekordů na Psím dni zapsala fenka pudla Bonnie, která dorovnala rekord 100 cm z minulých ročníků v kategorii psů do 40 cm. U kategorie velkých psů se pokusíme překonat rekord 137 cm. Ten skočil na 6. ročníku 2letý pes Rocky (kříženec border kolie)

Protože ne každý pes je poslušný sportovec hodný dostihu nebo skoku do výšky, připravili organizátoři i soutěže pro všechny ostatní. Čeká je odměna od partnerů za účast nehledě na výkony. Není totiž důležité jen vyhrát, ale zúčastnit se a u toho si užít zábavu a vyzkoušet něco nového.

Další soutěží bude výstava adoptovaných psů, abychom ukázali jak krásné a originální pejsky můžete adoptovat z útulku a na závěr dne se bude konat sraz ras, kde spočítáme, jakých pejsků se na Psím dni sešlo nejvíce.

Na místě budou útulky a organizace, kteří budou mít s sebou psy k adopci. Můžete je přímo na místě finančně podpořit nebo přinést potřebné věci na sběrné místo pro útulky.  Za podporu útulku vás odměníme. Pokud u nich nakoupíte zboží nad 100,- dostanete lístek do tomboly, ve které můžete vyhrát hodnotné ceny.

Oblíbenou se také stala ukázka Lucky Bull Show v podání Daniela Žďárského, která se pro velký úspěch plánuje i letos.

Velice oblíbený je foto koutek. Letos bude ten nejmodernější v ČR. Každý návštěvník si může odnést fotografii se svým pejskem a také si fotku okamžitě poslat na svou sociální síť. Kromě stánků s novinkami ze psích potřeb například velice populární psí herna. V zábavném zóně si vaši miláčkové mohou vyzkoušet zvířecí hlavolamy, agility anebo balonkový bazének. Na Psí den také tradičně dorazí VIP osobnosti např. Václav Kopta, Anička Kadeřávková, Anežka Rusevová, TMBK a další s pejsky a nebudou chybět ukázky práce celní správy a hasičů.

Sledujte webové stránky www.psiden.cz kde se najdete podrobné informace. FB událost: (20+) 8. Psí den s Prahou 13 | Facebook

Přejeme vám ten nejlepší zážitek