Colours of Ostrava 2024

06. Únor 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12475
Konání akce
17. 07. 2024 19:39 - 20. 07. 2024
Místo konání
Ostrava
Cena vstupenek
3 990 Kč 10 990 Kč
Dress Code
Není

Posledních pár dní je k dostání limitovaná edice vstupenek na Colours of Ostrava 2024 za aktuálně nejnižší možnou cenu. Návštěvníci 21. ročníku, který se koná 17. až 20. července, zažijí koncerty takových hvězd, jako jsou Lenny Kravitz, Sam Smith, Queens of the Stone Age, James Blake či Khruangbin. Letos podruhé festival nabídne také Cacao stage reagující na současné trendy na poli hudby i životního stylu a chybět nebudou ani hudebníci a projekty z různých koutů světa reprezentující rozmanité žánry – namátkou jihokorejský pop, tchajwanský metal, japonský neofolk a mnoho dalších. Silné zastoupení má také elektronická hudba v čele s francouzskými hudebníky The Caracal Project a NTO, izraelskou dvojicí Infected Mushroom nebo duem Aïta Mon Amour, propojujícím současnou elektroniku s arabskou tradicí.

Pečlivě vybraní hudebníci z celého světa vystoupí také na Cacao stage. Tato nejmladší Colours scéna, propojující hudbu, tanec, přírodu a seberozvoj, zažila loni svou premiéru a i letos nabídne plejádu originálních umělců, stejně jako každodenní kakaové rituály, které loni absolvovaly stovky návštěvníků. V „kakaovém“ line-upu 2024 nechybí například úchvatní písničkáři Nick Barbachano, Alexia Chellun, Ajeet, Nessi Gomes, Alex Serra, Maok, Space Drummer & Friends, Sara Curruchich, Gemiko, Patrik Kee, Vojta Violinist & Myrith či Sauljaljui, DJ MAM nebo Mig Melgar.

Na své si přijdou také příznivci elektronické hudby, která je bohatě zastoupena napříč jednotlivými stagemi. „Vřele doporučuji koncert The Caracal Project, za nímž stojí jihofrancouzský hudebník Félix Burnod. Stačí si poslechnout pár jeho songů, abyste zjistili, že tyhle beaty jen tak nepustíte z hlavy. Dalším interpretem je legendární Francouz NTO, jehož techno sety oslovují početné zástupy fanoušků po celém světě, nebo projekt Aïta Mon Amour Widad Mjama & Khalil Epi, který vyvolal doslova poprask na loňské hudební přehlídce Worldwide Music Expo neotřelou kombinací současné elektroniky a arabské muziky,“ jmenuje dramaturg festivalu Filip Košťálek vybrané zástupce elektro scény z programu Colours 2024. V tomto žánru se pohybuje také izraelské duo Infected Mushroom, jež do Dolních Vítkovic přijede i s kapelou, či ukrajinská DJ Miss Monique, která patří k nejrychleji rostoucím jménům na elektronické scéně.

Do hledáčku dramaturgů se dostala také kapela NuMori jakožto výrazný zástupce jihokorejského popu, který je charakteristický kombinací módní západní populární hudby s energickými domácími kořeny. Tchajwanská formace Jhen Yue Tang pro změnu spojuje popkulturu s tchajwanskými tradicemi a výsledkem je „nejmírumilovnější metal, který si dokážete představit“. Z asijského kontinentu částečně pochází i neofolkové uskupení Mitsunse, jehož základem je trio hrající na japonský třístrunný nástroj šamisen.

Své místo na festivalu má také česká a slovenská scéna. Mezi prvními ohlášenými interprety jsou Mig 21, Lenny, Billy Barman nebo D.Y.K.

K dalším dosud potvrzeným jménům na Colours of Ostrava 2024 patří Gogol Bordello (USA), Bixiga 70 (Brazílie), Mercedes Peón (Španělsko), Tangerine Dream (Německo), Genesis Owusu (Austrálie), Sevdaliza (Írán, Nizozemsko), Bat for Lashes (Pákistán, VB), Murdo Mitchell (VB), Sam Garrett (VB), Avalanche Kaito (Belgie, Burkina Faso), Son Mieux (Nizozemsko), Deva Premal & Miten (Německo, VB), ANYMA (Kanada), Dennis Lloyd (Izrael), Yogetsu Akasaka (Japonsko), Kwiat Jabłoni (Polsko), Sutari (Polsko).

Přejeme vám ten nejlepší zážitek