Fashion Event Dotek

23. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 11561
Konání akce
23. 03. 2024 17:00
Místo konání
nám. T. G. Masaryka 5555, 760 01, Zlín
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Neziskový projekt Fashion Event Dotek odhalil téma 12. ročníku a vyhlašuje Open Call pro studenty, kteří se věnují módní tvorbě a mají zájem spolupodílet se na realizaci módní přehlídky. Dvanáctý ročník se bude věnovat tématu Metamorfóza, který odhalil v rámci svého performativního vystoupení umělec a teoretik nových médií PXS společně se studentstvem Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Dvanáctý ročník proběhne 23. března 2024. Uzávěrka Open Callu je 7. ledna 2024.

Fashion Event Dotek propojuje módu s neziskovým sektorem. Každoročně se spojí se začínajícími umělci, kteří připravují módní přehlídku, která je zakončena charitativní aukcí. Výtěžek z ní putuje organizacím podporující ženy s rakovinou prsu. Letos již po druhé vyhlašuje Open Call pro všechny evropské studenty středních a vysokých škol se zaměřením na módní tvorbu. Výsledkem by měla být módní kolekce s minimálně čtyřmi modely, která splňuje téma Metamorfóza. Nedílnou součástí odevzdané práce musí být i jeden produkt, který bude následně vydražen v charitativní aukci. Zájemci mohou přihlašovat své již hotové nebo teprve vznikající práce prostřednictvím online formuláře. O zaslaných návrzích bude následně rozhodovat organizační tým pod vedením odborné poroty a vybraní designéři své kolekce představí na 12. ročníku Fashion Eventu Dotek, který se uskuteční 23. března 2024 ve Zlíně.

„Dotek je moje srdcová akce, na které jsem se sama několik roků v průběhu studia podílela. Jsem velmi ráda, že se Doteku společně s naším ateliérem Design oděvu daří posouvat odbornějším směrem. Letošní Open Call je pro všechny studenty skvělou příležitostí prezentovat svoje kolekce před širokou veřejností a získat zpětnou vazbu. Téma Metamorfózy se dotýká každého kreativce a je to skvělé téma pro mladé a začínající designéry. Jsem skutečně zvědavá, jaké proměny jednotliví studenti ve své tvorbě, ale i v životě řeší,” říká Adriana Šatková, členka odborné poroty letošního Fashion Eventu Dotek.

Projekt Dotek pomohl již několika neziskovým organizacím. V současnosti spolupracuje s organizací Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Výtěžek z aukce speciální kolekce, která je součástí hlavního programu, putuje každoročně na podporu chodu dané organizace. Celková vybraná částka aktuálně činí 281 565 Kč. Dvanáctý ročník proběhne 23. března 2024 tradičně ve zlínském areálu Svit. Open Call probíhá od 12. října a uzavře se v neděli 7. ledna 2024. V případě dotazů se mohou zájemci obrátit na e-mail opencall@fashioneventdotek.cz.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek