Norský fenomén Wardruna opět v ČR!

12. Prosinec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16658
Konání akce
02. 08. 2023 19:00
Místo konání
357 33 Loket
Cena vstupenek
1 890 Kč
Dress Code
Není

Wardruna dorazí se svou výjimečnou show v srpnu do Lokte

Projekt Wardruna vzešel z metalové scény v roce 2003 a věnuje se především ztvárnění starověkých severských tradic v kontextu současné doby. V epických skladbách vystavěných na pohlcujících melodiích, sborových hlasech, zvukomalebnosti neznámých jazyků, drone music a bubnování se zrcadlí dávné tradice. Mnoho z nich otvírá univerzální témata o komunikaci člověka s přírodou a vesmírem. Wardruna hraje také na historické hudební nástroje jako je kraviklyra, tagelharpa nebo kozí rohy.

Tento neofolkový projekt svou unikátní tvorbou a vystupováním vzbuzuje u fanoušků dlouhodobě obrovský zájem. V České republice nehrají Norové poprvé, své samostatné koncerty konané v pražské Lucerně a dva v divadle Hybernia bleskově vyprodali.

Poslední album Kvitravn se dočkalo velkého úspěchu jak u kritiků, tak u fanoušků. Wardruna na něj navazuje letním turné po výjimečných místech Evropy, v rámci kterého skupina zahraje ve středu 2. 8. 2023 pod širým nebem v amfiteátru v Lokti. Tento unikátní prostor u řeky se totiž pyšní přímým výhledem na místní středověký hrad, což jistě dodá tomuto vystoupení na patřičné atmosféře.

Prodej vstupenek byl zahájen v pátek 9.12 v 10 hodin v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert přináší Charmenko CZ.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek