Rumfest 2024

30. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 30. 05. 2024
Konání akce
01. 06. 2024 12:00 - 16. 06. 2024
Místo konání
Žluté lázně, Podolské nábř. 3/1184, 140 00 Praha 4-Podolí
Cena vstupenek
400 Kč
Dress Code
Není

Jedinečný zážitek pro všechny vaše smysly, stovky rumů a rumových koktejlů, semináře a řízené degustace od brand ambasadorů a rumových odborníků. Na Rumfestu máte možnost ochutnat různé styly rumů, vše v jeden den, na jednom místě, a pochopit tak celou tuto zajímavou kategorii.

Rumfest je pro všechny. Ať už jste začátečník, tuto kategorii teprve objevujete a bude to Váš první Rumfest nebo jste zkušený rumař, máte své favority, ale hledáte či znovu objevujete značky, které jste kdysi ochutnali. S věkem se chutě mění a není tomu jinak ani u senzoriky rumů.

  • Stovky různých rumů z celého světa
  • Rumové koktejly od nejlepších barmanů
  • Semináře, workshopy a řízené degustace s předními odborníky
  • Skvělý catering - burgery, pastrami, poke bowls
  • Živá latinská hudba

Odborným garantem Rumfestu je Barlife, exkluzivní specializovaný magazín zaměřený na moderní gastronomii. Tento respektovaný a nestranný titul je pro čtenáře zdrojem vzdělání, inspirace a zábavy již od roku 2004.

MASTERCLASSES

Barlife magazine ve spolupráci s Vítem Šafářem z Hedonism Spirit připravili pro letošní Rumfest exkluzivní řízené degustace – Masterclasses. Degustace budou probíhat v klubu Cognac Gallery, který se nachází přímo v areálu Žlutých lázní. Účastníci se schází 10 minut před začátkem u stánku s prodejem skleniček. Počet účastníků každé degustace je omezen (max. 24 až 28 osob) a vstup je možný pouze se zakoupenou platnou vstupenkou, kterou je potřeba předložit při vstupu.

MC 1 – HSE CASK FINISHES - MARTINIQUE

Chcete objevit kouzlo špičkových zemědělských rumů z ostrova Martinique? Habitation Saint-Etienne (HSE) je agricole rhum, který se vyrábí v palírně Simon, kde se destiluje také Rhum Clément. Značka HSE se specializuje na dostařování svých rumů v různých typech sudů - a právě na to bude tato degustace zaměřena.

MC 2 – MOUNT GAY - BARBADOS

Karibský ostrov Barbados je považován za kolébku rumu. V posledních letech jsou místní rumy celosvětově oceňovány mezi znalci a jsou horkým zbožím mezi sběrateli. Na této masterclass se zaměříme na limitovanou sérii THE MASTER BLENDER COLLECTION z palírny MOUNT GAY a budeme mít unikátní příležitost ochutnat pět rozdílných stáčení vedle sebe.

MC 3 – INDEPENDENT BOTTLINGS - CUBA

Kuba je slavná nejen skvělými doutníky, ale také svým rumem. Většina kubánských rumů na trhu spadá pod několik oficiálních značek a mezi nezávislými producenty nebývají single casky z Kuby úplně běžné. Proto jsme vybrali špičková nezávislá stáčení, z toho celkem čtyři unikátní single cask edice v sudové síle. Nenechte si ujít unikátní příležitost ochutnat kubánské rumy z jiné perspektivy!

Semináře v hlavním stanu

V hlavním stanu budou opět celé odpoledne probíhat semináře s brand ambasadory značek od nás i ze zahraničí. Přednášky budou v 25 minutových časových slotech s krátkou pauzou. Vstup je zdarma, v rámci základní vstupenky. Můžete se těšit na odborné prezentace značek Bellamy’s, Santiago de Cuba, Don Papa, Puntacana, Diplomatico, Brugal, Abuelo, The Colors of Rum a dalších.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek