Velkolepá výstava Tiffany Wonder v Tokiu

15. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18144
Konání akce
12. 04. 2024 00:00 - 23. 06. 2024
Místo konání
Japonsko, 〒105-0001 Tokyo, Minato City, Toranomon, 2 Chome−6−2
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Společnost Tiffany & Co. dnes oznámila konání velkolepé výstavy představující ikonickou klenotnickou značku s názvem Tiffany Wonder, která bude otevřena v Tokiu. Podmanivá podívaná předvede návštěvníkům stovky skvostných šperků značky Tiffany, legendární diamanty a dechberoucí zázraky přírody. Každý z exponátů bude vyprávět příběh o výjimečné řemeslné zručnosti a tvůrčím umu, tradici značky i její moderní tváři. Výstava Tiffany Wonder návštěvníky zaujme, přinese nové poznatky a bude je inspirovat jedinečnými šperkařskými díly včetně ikonické brože Bird on a Rock s ptáčkem sedícím na drahokamu navržené Jeanem Schlumbergerem a inovovanou podobou výtvorů inspirovaných popkulturou a slavného žlutého diamantu Tiffany.

Vztah mezi značkou Tiffany & Co. a Japonskem začal hned v jejích počátcích v roce 1837, kdy Charles Lewis Tiffany svým klientům nabízel zboží importované z Japonska, které bylo v té době na americkém trhu zřídka k dostání. Mnozí z nejznámějších designérů značky Tiffany včetně Edwarda C. Moora, Louise Comforta Tiffanyho a Elsy Peretti hledali inspiraci pro svá díla v japonském umění. Výstava je oslavou úcty a kreativity, a její jednotlivé aspekty jsou věnovány připomínce inspirací, za které značka Tiffany & Co. vděčí právě Japonsku.

Výstava Tiffany Wonder staví právě na této tradici a představuje výjimečný příběh značky Tiffany & Co. v galerii TOKYO NODE, která se nachází v Toranomon Hills Station Tower, jedné z nejvyšších budov v Tokiu. Spojením mezi tímto úchvatným místem, značkou Tiffany, Tokiem a New Yorkem je studio OMA. Toto známé architektonické studio, které navrhlo budovu Toranomon Hills Station Tower, se podílelo i na nové podobě ikonické budovy značky Tiffany na Páté Avenue známé jako The Landmark, a nyní navrhlo i scénografickou podobu výstavy Tiffany Wonder.

Výstava Tiffany Wonder je rozvržena do deseti výstavních sálů, v nichž se návštěvníci seznámí s tématy typickými pro identitu značky a její tradici i s jejím tvůrčím a řemeslným umem. Návštěvníci budou moci v jednotlivých výstavních sálech objevovat výjimečné exponáty představující téměř dvěstěletou tradici značky Tiffany & Co. včetně prvních typicky modrých krabiček a ikonického zásnubního prstenu Tiffany® Setting. V každém z výstavních sálů na ně čekají jedinečné zážitky, neboť uvidí téměř 300 dříve nevystavených šperků včetně vzácné brože v podobě orchideje zdobené emailem, smaragdy, diamanty a růžovými safíry navržené Georgem Paulding Farnhamem a také náhrdelníku Plumes osazeného diamanty, rubíny a safíry, který pro značku Tiffany & Co. navrhl Jean Schlumberger. Výstavu Tiffany Wonder zakončí nejvýznamnější drahokam této značky, „Tiffany Diamond“, žlutý diamant o 128,5 karátů zasazený do nově navrženého variabilního šperku inspirovaného slavnou broží Bird on a Rock navrženou pro značku Tiffany Jeanem Schlumbergerem.

Výstava Tiffany Wonder bude v galerii TOKYO NODE zahájena 12. dubna a bude pokračovat až do 23. června. Vstupenky budou od 14. března do 23. června k dispozici v aplikaci Tiffany & Co., ke stažení v iOS a Google Play app store.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek