Veverka–Šporcl - Barocco sempre giovane: Absolute Bach!

27. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14293
Konání akce
11. 12. 2023 19:30
Místo konání
Karlovo náměstí 1/23, Praha
Cena vstupenek
890 Kč
Dress Code
Není

Skutečnou hudební lahůdku "super artového typu" přichystal pro pražské publikum - již tradičně na Novoměstské radnici, 11. prosince 2023, ve spolupráci s předním českým barokním souborem Barocco sempre giovane a houslovým virtuosem Pavlem Šporclem, mezinárodně etablovaný hobojista Vilém Veverka. V rámci předvánočního koncertu nabídnou interpreti posluchačům jedinečný koncert, který má zcela zásadní téma: hudbu největšího německého barokního autora, Johanna Sebastiana Bacha. Ve velmi komplexním pojetí bude jediným hudebním pilířem celého hudebního večera právě tvorba Bachova vrcholného období . Příběh hudební spolupráce Viléma Veverky se souborem Barocco sempre giovane v příštím roce naplní prvních deset společných let na české scéně.

Korunovací této spolupráce je právě pražský koncert, kdy hvězdným hostem bude další dlouholetý hudební partner Veverky i Barocca sempre giovane, široké veřejnosti známý houslista Pavel Šporcl. Atraktivní a umělecky jedinečně vyprofilovaný formát je mimořádným příslibem nejen v českém měřítku, neboť' není bez zajímavosti, že se Vilém Veverka na tento barokní "opus magnum" připravoval pod vedením legendárního Reinharda Goebela, zakladatele proslulého souboru "Musica Antiqua Köln". Připomeňme, že právě Reinhard Goebel je považován za jednoho z největších světových odborníků na hudbu Johanna Sebastiana Bacha všech dob! Nakonec, je zcela raritní, že Vilém Veverka je prvním a doposud jediným interpretem, který je schopen Bachovy, původně koncerty pro housle a orchestr realizovat právě na hoboj.

Vstupné: 390 - 890 Kč

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout - HOMEtickets!! 

Přejeme vám ten nejlepší zážitek