VÝSTAVA "Lebenslangerschicksalsschatz"

05. Únor 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15425
Konání akce
01. 02. 2024 10:00 - 06. 03. 2024
Místo konání
GRAM, Záhřebská 23/25, 120 00 Praha 2-Vinohrady
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Umělkyně Simona Čekovská představí světu svůj výjimečný umělecký svět na výstavě "Lebenslangerschicksalsschatz" v GRAM od 1. února do 6. března 2024.

Simona, původem ze Slovenska, začala svou uměleckou cestu během pandemie v roce 2020, což pro ni znamenalo objevení smyslu, naplnění a osobní svobody v malbě. Výstava představuje její vývoj od začátků studia umění až po vytvoření unikátních děl, která nesou její charakteristický dynamický, nadčasový a impulzivní styl. Hlavním dílem výstavy je obraz "Centuries past", abstraktní portrét barokního díla inspirovaný Rubensem, který propojuje minulost a současnost. Inspirace Simony čerpá z různých uměleckých epoch, odvážných interiérů, po díla současných umělců. Jednotlivá díla na výstavě, včetně významného obrazu "Sex w ex" zobrazujícího toxický vztah bývalých partnerů, nesou jedinečný emocionální podtext. 

Simona čerpá inspiraci z odvážných interiérů, stáročím prověřených maleb a soch, stejně jako z díla současných umělců, jako jsou Kasia Krecicka a Celia Lees. Její největší náklonnost však patří dílům Elisabeth Vigée-LeBrun, která jsou pro ni zdrojem inspirace díky ženskosti, pionýrskému duchu a mimořádnému talentu.

Charakter Simoniny tvorby lze shrnout jako dynamický, nadčasový a impulzivní. Každý tah štětce a barva na plátně nesou energii a jedinečnost umělkyně.

Emoce, které Simona prostřednictvím svých děl přenáší, jsou klíčovým prvkem výstavy. Cílem je, aby pozorovatelé vnímali její obrazy jako barevný západ slunce - kombinaci kouzla, vědy a každodenního života, oživené nejen barvou a formou, ale také emocionálním podtextem.

Při tvorbě se Simona potýká s výzvou nalezení rovnováhy mezi odvahou a opatrností. Každý moment rozhodování představuje uměleckou výzvu, kterou Simona postupem času překonává, nachází rovnováhu a svůj vlastní rytmus tvorby.

Každé dílo na výstavě Lebenslangerschicksalsschatz nese jedinečný charakter, vytvořený procesem tvorby a ovlivněným okamžikem, který Simona zažívá při malbě. Zvlášť významným prvkem je obraz Sex w ex, který zobrazuje toxický vztah bývalých partnerů. Toto opětovné, ale skrývané vzplanutí vztahu nese pocity studu a neschopnosti odpoutat se.

Název výstavy, Lebenslangerschicksalsschatz, vystihuje vztah Simony k malbě jako životnímu osudu a spojení s uměleckým vyjádřením a terapií. Přijďte prozkoumat a prožít Simonin svět výstavy, kde se dotknete barev, emocí a impulzů této výjimečné umělecké kolekce.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek