20. Letní slavnosti staré hudby

LSSH
Začátek akce
11. 07. 2019 19:30
Konec akce
06. 08. 2019 23:00
Místo konání
Praha
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
400 Kč
Dress Code
- Není Určen -

Letní slavnosti staré hudby jsou jedinou festivalovou přehlídkou hudby historických uměleckých slohů v Praze a ve Středních Čechách.

Festival je vstupní branou, přes niž proudí do České republiky špičkoví zahraniční interpreti, kteří hrají na originály či kopie historických nástrojů, jak je známe z dobových rytin a obrazů, ovšem při zachování těch nejvyšších nároků na dokonalost provedení jako u moderních nástrojů. Díky tematicky propracované, objevné dramaturgii představuje vysoké procento festivalových projektů novodobé premiéry, a to často nejen v českém, ale světovém kontextu. Festival je ojedinělý svým přesahem do oblasti barokního divadla a tance. Charakteristickou součástí těchto produkcí jsou dobové kostýmy, původní choreografie, barokní gestika, rétorika a líčení.

Jednou z předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů. S velkým ohlasem se pravidelně setkávají koncerty a představení konané například v prostorách Břevnovského kláštera, Zámku Troja, interiérech méně známých pražských kostelů, v překrásných exteriérech Ledeburské či Vrtbovské zahrady, ad.

Letní slavnosti staré hudby podporují hlavní město Praha a Ministerstvo kultury. Velmi významná a přínosná je dlouhodobá spolupráce s francouzskými partnery – Francouzským institutem v Praze a francouzským regionem Pays de la Loire, jmenovitě s jedním z nejvýznamnějších francouzských festivalů, Festivalem de Sablé. Mezi další stálé partnery festivalu patří Velvyslanectví Španělska, Rakouské kulturní fórum, Česko-německý fond budoucnosti, Polský institut v Praze a renomované české instituce, např. Národní galerie v Praze a Galerie hl. města Prahy. Již druhým rokem se mezi klíčové partnery také řadí Modrá pyramida stavební spořitelna a.s.

Návštěvnický ohlas a kritiky v tisku opakovaně prokazují, že Letní slavnosti staré hudby se od svého založení v roce 2000 staly neodmyslitelnou součástí pražské letní hudební scény i událostí s mezinárodním renomé, jež napomáhá řadit Prahu mezi významné kulturní metropole Evropy.

Letošní ročník se koná od 11. 7. 2019 do 6.8.2019. Detailní program a více informací naleznete zde www.letnislavnosti.cz/program-koncertu/

Fotogalerie