24 hodin v Oslu

17. Březen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19268

Ačkoliv mám rád svou práci a těžko se mi z ní odchází pryč, občas přijde chvíle, kdy si uvědomím, že bych měl zapomenout na neustálou únavu z dlouhých hodin strávených prací a měl bych si taky trochu užívat. Právě proto jsem dostal z ničeho nic nápad – co takhle se vydat na nějaké speciální místo, strávit zde třeba jen jeden jediný den, a pak se zase vrátit k nám do Čech. Lehnul jsem si do postele s touto myšlenkou, než mi prostě došlo, že to musím uskutečnit – vydám se na 24 hodin do nějakého významného města a užiji si zdejší kulturu, luxus místních hotelů a poznám neobvyklá místa.

Jako další významné místo, které jsem si přál navštívit, bylo Oslo. Hlavní město Norska, založené již roku 1048. Dnes zde žije přibližně milion obyvatel, kteří mě zde příjemně uvítali a postarali se o skvělou zkušenost, s níž jsem město po 24 hodinách opouštěl. Ale k tomu, jak jsem si vše v Norsku užil, se ještě dostaneme.

The Thief

The Thief

Každá cesta má totiž nejdříve nějaký začátek, pro mě to bylo pražské Letiště Václava Havla. Prošel jsem pasovou kontrolou, posadil se do letadla a ani se nestihl rozkoukat a byl jsem v Oslu. Let trval rovné dvě hodinky a nenastaly ani žádné komplikace, ani nutné přestupy. Prostě ideální cesta letadlem.

The Thief

Přímo uprostřed centra Osla se nachází úžasný hotel, nesoucí jméno The Thief. A právě v tomto hotelu jsem se na dalších 24 hodin zdržel i já sám. Hotel je totiž dokonalým a zároveň luxusním úkrytem pro každého, kdo prostě potřebuje klid. Úžasné moderní lobby s obrazem koně je prostě místo, kde vám ani nevadí chvíli vyčkat na check in.

The Thief Junior Suite

The Thief Junior Suite

Když jsem si vybíral, v jakém pokoji strávím svou dovolenou v Norsku, nemusel jsem přemýšlet dlouho. Ihned si mě získal Junior Suite. Na jeho 43 m2 naleznete úžasnou oddělenou ložnici s velkou manželskou postelí, na které pocítíte už jen při polehnutí maximální pocit odpočinku, jako jsem to zažil já. Celý večer, kdy jsem ještě musel pracovat, jsem si užíval odděleného obývacího pokoje, kde jsem na pracovním stole měl maximální klid od všeho okolo. Musím uznat, že jsem dlouho nestihl tolik práce za tak krátký čas.

Úžasné obří okno, rozprostírající se od podlahy až ke stropu, si mě získalo natolik, že jsem před ním stál snad hodinu a rozplýval se nad mořem okolo mě. Opravdu exkluzivní zážitek ještě podpořilo vybavení apartmá, mezi nímž najdete pohodlný župan, trezor, vysokorychlostní internet, žehlicí prkno, sadu na čištění bot a kávovar, což je dle mého povinnost pro každý správný hotel.

Opera Oslo

Opera Oslo

Ale abych nemluvil pouze o svém ubytování. Ihned potom, co jsem se rozkoukal ve svém apartmá, jsem vyrazil na poznávání památek a krás Osla. Zamířil jsem mimo jiné také na pevnost Akershus, odkud na mě dýchala středověká atmosféra. Trochu mě překvapilo, že stále jeho část využívá armáda, ale i přesto jsem sem mohl zavítat.

Jen pět minut pěšky od pevnosti naleznete Nobelovo muzeum. Zajímavostí je, že zdejší expozice se mění dle toho, kdo v danou chvíli získal Nobelovu cenu míru. Asi nejvíce mě ale zaujala známá opera v Oslu. Stačí se už jen zahledět na tuto prosklenou budovu, ve které se prý hrají opravdu nezapomenutelná představení. Nyní mě zpětně mrzí, že jsem žádné z nich nemohl zhlédnout.

TheaterCafeen

TheaterCafeen

TheaterCafeen

Na svůj oběd jsem se vydal do michelinské restaurace TheaterCafeen, která se rozprostírá v Hotelu Continental a jež za sebou nese opravdu dlouhou historii. Je zajímavé, že tuto divadelní restauraci nyní vlastní dokonce čtvrtá generace.

Od velmi milé obsluhy jsem si nechal dát doporučení, a udělal jsem rozhodně dobře. Jako takový lehký předkrm mi byla naservírována grilovaná focaccia, následoval steak z tataráku z dokonale umletého masa se žloutkem a hranolky. Nečekal bych, že něco, co zní poměrně jednoduše, bylo tak úžasné. Na tomto hlavním chodu jsem si nejenom pochutnal, ale zároveň si ho i patřičně užil.

Jako dezert jsem zvolil tři kopečky zmrzliny se sorbetem, abych si něčím lehčím zpříjemnil a dokonale zakončil celý svůj oběd.

TheaterCafeen

TheaterCafeen

Když jsem dorazil na hotel, domluvil jsem si s velmi milou paní na recepci hodinu a půl dlouhou návštěvu v lázních, kde mi byla zařízena i úžasná masáž. Měl jsem štěstí, že pro mě ještě měli místo. Ale za ten zážitek v Thief úžasných lázních to prostě stálo. A to nemluvím jen o té masáži, bazének a sauna má totiž taky něco do sebe.

Když jsem večer dokončil svou práci, nemohl jsem se dočkat, než si posedím v Thief Baru, který mě zaujal na pohled prakticky ihned. A nyní se ani nedivím, proč tomu tak bylo. Není to ale jen vzhledem, úžasné drinky, které zde totiž připravují, si mě totiž získaly ihned. Tak tak jsem se udržel, abych si jich nedal až příliš mnoho a mohl jsem druhý den v klidu vstát a vycestovat po 24 hodinách zase domů.

The Thief Junior Suite

The Thief Junior Suite

Galerie

The Thief
The Thief Junior Suite
Opera Oslo
TheaterCafeen
TheaterCafeen
The Thief Junior Suite
Spa The Thief
Lobby The Thief

Mohlo by vás také zajímat