24 hodin v Torontu

Ačkoliv mám rád svou práci a těžko se mi z ní odchází pryč, občas přijde chvíle, kdy si uvědomím, že bych měl zapomenout na neustálou únavu z dlouhých hodin strávených prací a měl bych si taky trochu užívat. Právě proto jsem dostal z ničeho nic nápad – co takhle se vydat na nějaké speciální místo, strávit zde třeba jen jeden jediný den, a pak se zase vrátit k nám do Čech. Lehnul jsem si do postele s touto myšlenkou, než mi prostě došlo, že to musím uskutečnit – vydám se na 24 hodin do nějakého významného města a užiji si zdejší kulturu, luxus místních hotelů a poznám památky. Stačilo už jen vymyslet, kam se vydat.

Neuvažoval jsem ani nijak dlouho, už nějakou dobu si totiž říkám, že bych rád poznal trochu více Kanadu. A tak jsem se vydal do jejich nejlidnatějšího města, které čítá téměř 3 miliony osob, jež zde žijí na 630 km2. A tím je samozřejmě Toronto.

Výhled na hotel Four Seasons Toronto

Výhled na hotel Four Seasons Toronto

Objednal jsem si nejbližší letenky a za pár dnů už stál s mým jedním kufrem na Letišti Václava Havla v Praze. Byl jsem až překvapený, jak rychle a hladce jsem prošel všemi kontrolami a odbavením. A než jsem se stačil nadát, byl jsem v letadle. Po asi necelých 12 hodinách s jedním mezipřistáním jsem doletěl na letiště v Torontu. Taxi mě během deseti minut dopravilo k mému hotelu, který jsem si pečlivě ještě doma vybíral.

Four Seasons Hotels and Resorts se firma sídlící v Torontu a zaměřující se na zdokonalování zážitků z cestování prostřednictvím neustálých inovací a nejvyšších standardů pohostinnosti. Od elegantního prostředí nejvyšší kvality, po pečující, vysoce personalizované 24hodinové služby. Four Seasons ztělesňuje skutečný domov daleko od toho vašeho pro ty, kteří znají a oceňují to nejlepší. Hluboce zakořeněná kultura Four Seasons je ztělesněna v jejích zaměstnancích – lidech, kteří sdílejí jediné zaměření a jsou inspirováni nabízet skvělé služby. Společnost Four Seasons, založená v roce 1960, následovala cílený kurz expanze a otevřela hotely a rezidence ve velkých centrech měst a žádaných rekreačních destinacích po celém světě.

Po chvíli projíždění neoblíbenějších torontských hotelů jsem si nakonec zvolil pětihvězdičkový a velmi známý Four Seasons Hotel Toronto, který proslul především díky svému velmi modernímu designu. Na hotelu mě ale nezaujal pouze jeho vzhled, ale fakt servírování francouzské kuchyně a velkým výběrem vín, který prezentují už na svém webu.

Luxusní apartmá v hotelu Four Seasons Toronto

Luxusní apartmá v hotelu Four Seasons Toronto

Nebylo ani za potřebí dlouho přemýšlet nad výběrem pokoje, do kterého se ubytuji. Miluji totiž výhledy na města, a tak jsem se toho nechtěl vzdát ani tady v Torontu. Objednal jsem si jedno z nejluxusnějších apartmá, co tu můžete nalézt, a to Bellair Suite. Z devatenáctého patra vám totiž apartmá nabídne krásný pohled na sever, západ i východ Toronta. Nejvíce mě zde ale nadchnula pohodlná manželská postel, u které mě snad nejvíce mrzí jen to, že jsem v ní mohl strávit pouze jednu noc. Nestihl jsem ani pořádně využít plně vybavenou kuchyňku s opravdu nezapomenutelným panorama na město.

Nechtěl jsem se ale už více zdržovat, protože jsem měl naplánovaná místa, která musím v průběhu dne v Torontu stihnout projít, a tak jsem se ihned vydal do kroku a na hotel se vrátil až k večeru. Nemohl jsem totiž při svém poznávání Toronta vynechat známou CN Tower, asi jedno z nejnavštěvovanějších míst, které zde vůbec najdeme. Její vyhlídka se zde tyčí až do výšky 447 metrů.

Luxusní koupelna v apartmá hotelu Four Seasons Toronto

Luxusní koupelna v apartmá hotelu Four Seasons Toronto

Sport je pro mě ale při cestách samozřejmostí, a tak jsem si prostě musel půjčit kolo a zkusit se projet až k velmi známému Ontariu, jezeru, mající rozlohu přes 19 000 km2 a které je další velmi oblíbenou turistickou destinací. Stihl jsem už jen navštívit Baťovo muzeum bot a poté jsem cestoval, celý znavený po mém dni, s pomocí taxi zpět na hotel, kde jsem byl natěšen na výbornou večeři.

Restaurace Café Boulud

Už při odchodu z hotelu na svůj výlet jsem totiž slyšel, jak se jeden manželský pár bavil o tom, že zde v hotelové restauraci Café Boulud vaří opravdu famózně. Objednal jsem si tedy nejdříve pro chuť paštiku en Croute – a musím uznat, že se jednalo o opravdovou lahůdku francouzského stylu. Z restaurace ale nikdy neodcházím bez plného žaludku, a tak jsem si ihned objednal ještě steak striploin podávaný s královskou houbou a hranolkami. Musím uznat, že v jednoduchosti je opravdu krása. Nebylo to nijak složité jídlo, ale zkrátka jsem si ho zde zamiloval, steaky prostě miluju.

Všechna jídla připravoval zkušený šéfkuchař Daniel Boulud, který je vychovaný na rodinné farmě ve vesnici Saint-Pierre-de-Chandieu, vkládá do svých mnoha kulinářských zážitků tradiční chutě francouzského venkova. Je šéfkuchařem a majitelem několika oceněných restaurací a také cateringové společnosti Feast & Fêtes. Menu šéfkuchaře Daniela obsahuje sezónní speciality, suroviny z místních zdrojů a jedinečný styl.

Restaurace hotelu Four Seasons Toronto

Restaurace hotelu Four Seasons Toronto

Takto ale můj večer ještě ani z daleka neskončil. Pamatujete si, jak jsem na začátku článku zmiňoval mou lásku k vínu a to, že jsem se moc těšil, jak si na něm v hotelu Four Seasons Toronto pochutnám? Dnešní noc tomu byla určena. Rozhodl jsem se věnovat své chuťové pohárky červeným vínům, a tak pod mýma rukama prošla vína jako Chateau Argadens, Rioja Reserva a Pinot Noir, které jsem si zde opravdu zamiloval a nepil večer žádné jiné. V průběhu dne jsem ale ještě stihl zavítat do lázní. Ty byly prostě úžasné.

Oběd v hotelu Four Seasons Toronto

Oběd v hotelu Four Seasons Toronto

Pro nadšence pevnějšího tlaku je k dispozici hluboká tkáňová masáž tou nejlepší volbou – kombinující techniky pevného předloktí a lokte s povzbuzující směsí máty peprné, eukalyptu a rozmarýnu. Zažijte uvolnění svalového napětí a zvýšenou pohyblivost. A co je třeba skvělé na masáži solnými kameny? Himalájská krystalická sůl je přírodní prvek, který vznikl před více než 200 miliony let v blízkosti úpatí Himalájí a obsahuje až 84 stopových minerálů a prvků. Pomocí organického šlehaného bambuckého másla má masáž teplými solnými kameny relaxační vlastnosti, které vyživují, omlazují a detoxikují tělo zevnitř i zvenčí.

Po náročném dni jsem si jen lehl a vzbudil se až se zvukem budíku, který mi připomínal, abych vstával, neboť mě bude čekat můj odvoz zpět na letiště.

CN Tower Toronto

CN Tower Toronto

Galerie

Výhled na hotel Four Seasons Toronto
Luxusní apartmá v hotelu Four Seasons Toronto
Luxusní koupelna v apartmá hotelu Four Seasons Toronto
Restaurace hotelu Four Seasons Toronto
Oběd v hotelu Four Seasons Toronto
CN Tower Toronto
Snídaně v hotelu Four Seasons Toronto
Bazén v hotelu Four Seasons Toronto

Mohlo by vás také zajímat