5 zajímavých tipů, kam se teď vydat za exotikou

Ondřej Petera
18. Listopad 2019

Exotika. Slovo, které již při přečtení vyvolává touhu po poznání, touhu cestovat do vzdálených krajin, kde Vás kromě slunce bude hřát i pocit bezstarostnosti a plážové pohody. Cestovní kancelář Radynacestu Vám přináší 5 tipů, na jaké nejatraktivnější destinace se můžete od podzimu do jara vypravit.

Thajsko

Thajsko je jedinečné jeho panenskou přírodou, která se snoubí s okouzlujícími chrámy a nádhernými plážemi. Bangkok Vám jednoduše nedá spát. Především si nemůžete nechat ujít thajskou masáž, spaní v plovoucím hotelu nebo třeba slunění na ostrově Phuket, kterého není nikdy dost.

Nechejte se unést atmosférou chrámového komplexu v centru Bangkoku – Wat Pho. V Chrámu ležícího Buddhy se nachází 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká pozlacená socha Buddhy.

Dubaj

Možná se ptáte, proč zrovna do Dubaje, ale je to jednoduché. Právě v Dubaji najdeme několik „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa, největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah a spousty dalšího. Zkrátka můžeme říci, že v Dubaje zhlédnete vše, co člověk může vytvořit.

Nechte se vtáhnout adrenalinovou zábavou. Zaskákejte si s dětmi v Bounce Dubai, kde Vás čeká přes sto různých trampolín. Dokonalé místo pro osvěžení je poté jedna z místních pláží.

Argentina

K Argentině neodmyslitelně patří ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango a především pořádný hovězí steak. Nasajte do sebe exotiku Buenos Aires, vyzkoušejte fascinující argentinský tanec a obdivujte národní park Iguazú společně s metropolí Montevideo. Večer můžete zakončit na prosluněných plážích Punta del Este.

Nechte se unést výhledem z věže La Torre Monumental, z níž uvidíte na celé Buenos Aires. Věž zde stojí už od roku 1910 a slavnostní otevření zažila při příležitosti stoletého výročí Květnové revoluce.

Tip na zájezd: To nejlepší z Argentiny a Uruguaye (letecky z Prahy) od 77 990 Kč.

Vietnam

I když by se to možná všem nezdálo, Vietnam je plný zážitků. Objevte jeden z nových sedmi divů světa a užijte si fantastickou plavbu Dračí zátokou. Projděte se Hanojí i uličkami královského města Hue. Vychutnejte si rybářské vesničky, legendární chrámy a vyhlídky na vápencové skály.

Nechte se vtáhnout do asijského světa díky chuti vietnamské kuchyně. Rýže a rýžové produkty jsou základem většiny pokrmů. Polévky pho bo či pho ga postaví na nohy doslova každého. Místní ji konzumují zásadně již dopoledne.

Srí Lanka

Můžeme zaručit, že Srí Lanka se Vám dostane až pod kůži. Fascinující výhledy z „pevnosti v oblacích,“ želví farma, ajurvédské lázně, starobylé chrámy, pláže lemované palmami, největší srílanské město Kolombo s jeho nevšední architekturou i životem, to vše a mnohem víc Vám tento krásný ostrov může nabídnout.

Nechte se unášet krásnou vůni orchidejí všude na ostrově, kterých zde roste přes 185 různých druhů. Místní je používají v kuchyni, v zahradách či na výrobu parfému.

Tip na zájezd: To nejlepší ze Srí Lanky (letecky z Prahy) od 49 990 Kč.

Další články a zajímavé tipy najdete na webových stránkách cestovní kanceláře Radynacestu.