Antická Štvanice 2019: Plodnost! Mír! A Bohatsví!

Antická štvanice
Začátek akce
30. 08. 2019 20:00
Konec akce
09. 09. 2019 22:00
Místo konání
Ostrov Štvanice, Praha 7
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
350 Kč
250 Kč
Dress Code
- Není Určen -

Čtvrtá inscenace ze série divadelních plenérových událostí Antická Štvanice, která se každoročně koná na začátku sezóny v exteriéru VILY Štvanice a postupně uvádí inscenace antických dramat, či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory VILY Štvanice a spřátelenými režijními osobnostmi. Čtvrtý ročník osvěží dosavadní dramatickou nabídku (OresteiaOrfeusFaidra-Prosebnice) o autorskou inscenaci vycházející z řecké a římské satyrické poezie a komedie Mír nejslavnějšího řeckého komediografa Aristofana.

Ironické maskulinní bakchanálie pro čtyři herce v přírodních kulisách ostrova Štvanice za doprovodu tekoucí vody a tepajícího velkoměsta.

Řecko v je troskách. Ekonomická krize, zadlužení na mezinárodní úrovni, chudoba, válka, kocovina. A Bozi odvracejí zrak. Mají své zájmy jinde. To by mohla být šance, jak získat Plodnost, Mír a Bohatství pro sebe a učinit z Řecka ráj na zemi. Ostrov svobody, míru, lásky, rozkoše, hojnosti, radosti a volnosti těl i myšlenek. Herecká ekvilibristika čtyř mužů, kteří bez obtíží zahrají chrobáka, boha i ženu.

Hudba: Petr Filák

Scénář: Marie Nováková

Režie a dramaturgie: Ivo Krisitán Kubák a Marie Nováková 

Kostýmy a masky: Anna Hrušková a Jan Nečas

Choreografie: Ivan Jurečka

Hrají: Kryštof Krhovják, Michal Lurie, Petr Reif a Miroslav Zavičár

 

Fotogalerie