Ardbeg Rollercoaster: Whisky plná vzrušení

15. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 15. 12. 2023

Ardbeg Rollercoaster je zvláštní whisky, která byla vytvořena v roce 2009 k oslavě 10. výročí Ardbeg Committee, skupiny nadšených fanoušků této značky. Jedná se o směs deseti různých ročníků Ardbegu, které pocházejí z let 1997 až 2006. Každý ročník byl zrán v jiném typu sudu, což dává této whisky jedinečnou a komplexní chuť.

Ardbeg Rollercoaster je whisky s vysokou sílou 57,3 % alkoholu, která vás zavede na jízdu plnou výšek a pádů. Vůně je mořská a dýmová, s nádechem citronu, jódové tinktury a sladkého marcipánu. Chuť je kořenitá a slaná, s tóny lékořice, hořké čokolády, citronových bonbónů a divokých růží. Dozvuk je dlouhý, dýmový a sladký, s příchutí jablečného kompotu.

Ardbeg Rollercoaster je whisky, která osloví milovníky ostrovních whisky z ostrova Islay, kde se vyrábí Ardbeg. Tato whisky je známá svou silnou a rašelinovou chutí, která je dána místní vodou, sladem a způsobem destilace. Ardbeg je jednou z nejstarších skotských palíren, která byla založena v roce 1815. Od té doby si získala mnoho ocenění a uznání po celém světě.

Pokud chcete vyzkoušet Ardbeg Rollercoaster, budete muset být rychlí. Tato whisky byla vydána pouze v limitované edici 12 000 lahví, které byly určeny pouze pro členy Ardbeg Committee. Tyto lahve jsou nyní velmi vzácné a vyhledávané sběrateli. Pokud se vám podaří sehnat jednu, budete mít štěstí ochutnat whisky plnou vzrušení.

Galerie