Artek představuje novinky od dvojice Ronan & Erwan Bouroullec – Rope Chair a Tupla Hook

13. Březen 2020
Čtenost článku je: [?]

Finská značka Artek na veletrhu ve Stockholmu představila první letošní novinky. Sofistikovanou provazovou židli Rope Chair a minimalistický věšák Tupla Hook z dílny francouzské dvojice bratří Bouroulleců. Oba produkty jsou poctou své tradiční filozofii, která kombinuje umění a technologii, jak z názvu značky vypovídá. Právě dvojice Ronan a Erwan Bouroullec, která pro Artek již vytvořila kolekci Kaari, se proslavila využíváním technologií a elegantním uměleckým zpracováním, které se zřetelně promítly i do jejich nejnovějších návrhů.

 

Rope Chair

Křeslo, které působí dojmem siluety, je jakousi jemnou linií transformovanou do trojrozměrné formy jednoduchým uměleckým gestem realizovaným v prostoru. Křeslo Ronana & Erwana Bouroulleců je sloučením kontrastů: sofistikované technologie a kreativního výrazu, masivní struktury a flexibilních prvků, konstrukce z tvrdého kovu a poddajného provazu.

Překvapivá pohodlnost křesla vychází z typu lana vyráběného pro potřeby námořnictva a jako u konstrukční prvek umožňuje, aby se křeslo uživateli dokonale přizpůsobilo. Tam, kde jiná křesla přímo diktují specifický způsob sezení, provazové křeslo naopak inspiruje k nejrůznějším pozicím a vybízí k dynamickému pohybu a změnám polohy. Jakmile uživatel vstane, rám křesla uchovává stopy jeho těla – jako otisk, který v součinnosti s člověkem určuje jeho tvar.

Křeslo se vyrábí v černé nebo světle šedé variantě a jeho komponenty jsou rám z ocelových trubek a sedák z ohýbané lisované bukové překližky a jasanové dýhy. Poslední a nejvýraznější prvek – lano – je z černého polyesteru nebo přírodního lnu v závislosti na barevné verzi.

Nástěnný věšák Tupla

Nástěnný věšák ve formě háčku patří k základnímu vybavení domácnosti. Některé mohou mít i formu ornamentu a sloužit tak jako dekorativní detail. Věšák Tupla je jedním z nich – jeho dvojitý háček (Tupla ve finštině znamená „dvojitý“) je ozdobný i funkční. Věšák je ze zinku litého pod tlakem do formy s černým pudrovaným povrchem a působí dojmem jemné kresebné linie proměněné v třírozměrný objekt  – jednoduchá skica přenesená do prostoru.

Artek

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže