Artic BAKEHOUSE: Luxusní pekárna s dlouholetou tradicí

30. Červen 2020

Chcete ochutnat výtečné čerstvé pečivo, které bude jako od babičky? Žádné takové si totiž v obyčejném obchodě či supermarketu nepořídíte. Právě luxusní pekárna Artic BAKEHOUSE, jejíž dvě provozovny nalezneme v Praze, se může pyšnit dlouholetou historií a tradicí pocházející až z Islandu, díky které hravě předčí jakoukoliv jinou pekárnu.

První zmínky o pekárně Artic BAKEHOUSE bychom nalezli až na Islandu, kde se zrodila pod vedením dvou pekařů – Davida Arnorssona a Gudbjartura Gudbjartssona. Právě ti mají v pekařském oboru již 30letou zkušenost, kterou podtrhuje právě výtečnými produkty, které si zamilujete na první kousnutí. David Arnorsson získal v průběhu svého života hned několik cen a vedl spousty pekáren, o čemž svědčí i mimořádné ocenění – první místo v pečení ve Skandinávii – které získal od samotného prezidenta.

Pekařství si zakládá čistě na rodinném duchu – přírodní suroviny, žádné chemikálie a jen ta nejvyšší kvalita potravin. Chleby jsou pečeny zásadně z kváskového těsta a z mouky té nejvyšší jakosti, kterou si sami melou na kameni. To zapříčiní, že si mouka zachová vysoké výživové hodnoty a je vhodná i pro lidi s alergiemi. To samé platí i o všech ostatních surovinách. Díky nim vzniká chutné a zdravé pečivo, které vydrží čerstvé klidně i 4 dny.

Pekárna si zachovává tradici i v tom, že nikdy neprodává pečivo z předchozího dne. Každý produkt totiž musí být vždy čerstvý! Neprodané pečivo pekařství věnuje potřebných – například kostelu v Karmelitské ulici, který jídlo následně rozdává bezdomovcům, dále třeba do útulků či pro osoby postižené nějakou chorobou. Právě proto se pekárna drží tvrzení: „Jídlem nikdy neplýtváme – rozdáváme ho potřebným.“

Zkrátka, Artic BAKEHOUSE není jen prachobyčejné pekařství, ale i místo, kde se setkávají lidi. Místo, kam si můžete přijít s přáteli a popovídat nad šálkem výborné kávy, kdy se budete cítit jako doma. Nakupování v Artic BAKEHOUSE je zážitek, rituál a společenská událost.

Artic BAKEHOUSE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže