AV receiver Pioneer s podporou třírozměrného zvuku Dolby Atmos® i DTS:X®, streamingu a hudby v celém domě

Redakce Luxus.cz
24. Duben 2019

BaSys, výhradní distributor audio produktů Pioneer pro Českou republiku, uvedl na náš trh nový AV receiver Pioneer VSX-934, který ocení nároční posluchači hudby, milovníci filmů i hráči.

Receiver Pioneer VSX-934 podporuje mimo jiné nové prostorové formáty Dolby Atmos® a DTS: X®, díky nimž předá posluchačům opravdový třírozměrný zážitek a zvukový zážitek odpovídající kinosálům. Oba formáty podporují zvuky směrované k uším posluchačů shora, které lze využít při instalaci příslušných reproduktorů.

Inteligentní systém pro kalibraci MCACC (technologie vícekanálového akustického kalibračního systému společnosti Pioneer) zohlední konkrétní umístění reproduktorových soustav v místnosti i vlastnosti prostoru a optimalizuje zvuk. Výsledkem je přesné načasování okamžiku, kdy k uším posluchače dorazí signál z jednotlivých reproduktorů a tím i působivost zvukových efektů. Lepšího a přirozenějšího prostorového zvuku je dosaženo také díky technologii Reflex Optimizer, která upravuje fázové zpoždění jednotlivých kanálů.

Třírozměrný zvuk si díky podpoře virtuálního prostoru Dolby Atmos Height Virtualizer a DTS Virtual:X můžete v omezené míře vychutnat i bez speciálních reproduktorů. Majitelé starších filmových sbírek na DVD a Blu-ray discích a také příznivci filmů streamovaných z vybraných internetových služeb mohou využít technologii DTS Neural: X a Dolby Surround, která rozšiřuje v rámci možností původní zvukovou stopu „2D“ do třírozměrného prostoru až do 5.2.2 kanálů.

Online streaming hudby a internetová rádia

Pro využití téměř neomezených internetových hudebních knihoven nabízí receiver podporu Spotify, TIDAL, Amazon Music, Pandora či Deezer. S využitím aplikace pro chytré telefony ve spojení s placenými účty zmíněných služeb dokáže receiver streamovat, telefon pak slouží výhradně pro výběr hudby. Kromě uvedených zdrojů je prostřednictvím internetového rádia TuneIn k dispozici také obrovské množství podcastů a další zábavy. Aby mohl receiver zvuk z internetu přehrávat, je vybaven jak kabelovým síťovým konektorem, tak i rozhraním Wi-Fi.

Precizní provedení a vysoká kvalita zvuku

Tato novinka, která je připravena splnit náročná očekávání při přehrávání hudby v kvalitě Hi-Res, nabízí velmi vysoký výkon 165 W na kanál při impedanci reprosoustav 6 Ohmů a celkovém harmonickém zkreslení (THD) 10 %. Ve spojení se špičkovými Blu-ray přehrávači nabízí HDMI® (HDCP 2.2) rozhraní receiveru plnou podporu formátů 4K/60p, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), Dolby Vision™ a BT.2020.

Při poslechu hudby uložené na USB disku nebo v lokální síti pracuje zesilovač plnohodnotně s vysoce kvalitními Hi-Res formáty FLAC (až 192 kHz/24 bitů), WAV (RIFF), AIFF a ALAC.

Zvuk v celém domě, včetně podpory AirPlay 2

Využít můžete rozvodu zvuku do více místností. K tomu slouží mimo jiné možnost rozdělení výstupů do dvou zón. Tak lze s využitím kabelem připojených reproduktorových sestav přehrávat zvuk ve dvou místnostech. Synchronizované přehrávání hudby v dalších místnostech je možné realizovat také bezdrátově, a to v rámci dosahu lokální Wi-Fi.

Nový AV Receiver Pioneer VSX-934 bude na našem trhu k dostání od začátku května prostřednictvím prodejců distributora BaSys CS, a to za doporučenou koncovou cenu 15 000 Kč.

----