Bach for All 2020- Ich habe genug

bach
Konání akce
24. 02. 2020 19:30 - 24. 02. 2020 22:00
Místo konání
Tereziánský sál, Markétská 1/28, Praha 6 - Břevnov
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
490 Kč, 590 Kč,
Dress Code
Formal Dress
Čtvrtý ročník zahájí sólistka Hana Blažíková a Collegium Marianum 

Mezinárodní hudební festival Bach for All vstupuje do čtvrté sezóny. Praha se tak může opět těšit na dílo skladatele Johanna Sebastiana Bacha v tradičních i svěžích podobách za účasti špičkových interpretů z celého světa. Mezi hvězdami letošního programu se objeví legendární holandský flétnista Wilbert Hazelzet, německý trumpetista Otto Sauter a sopranistka Hana Blažíková, která společně se souborem Collegium Marianum seriál šesti koncertů zahájí.

Collegium Marianum se od založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na autory působící ve střední Evropě. Kromě koncertních děl se věnuje scénickým projektům a předvede své umění 24. 2. 2020 v Tereziánském sále Břevnovského kláštera.

Uměleckou vedoucí je flétnistka Jana Semerádová. Její badatelská činnost a studium barokní gestiky jsou předpokladem nevšedních dramaturgií a řady novodobých premiér.

Soubor úzce spolupracuje s předními evropskými dirigenty, sólisty a režiséry. Významná je též spolupráce s loutkovým divadelním souborem Buchty a loutky, se kterým Collegium Marianum uvádí originální projekty

Přejeme vám ten nejlepší zážitek