Bakeshop: příjemné místo v centru Prahy, kde zapomenete na ruch velkoměsta

02. Květen 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17945

To je název kavárny, bistra a pekárny nacházející se v historickém centru Prahy. Již 21 let pro své zákazníky denně peče čerstvé pečivo, sladké i slané koláče, dorty a jiné pamlsky. Připravují zde celou řadu dalších chutných výrobků, od sendvičů přes osvěžující zeleninové saláty až po ovocné šťávy.

To vše díky jedinečné a pracovité dámě, která v roce 1998 přijela do Prahy ze Spojených států amerických a zamilovala si naše hlavní město natolik, že zde založila kavárnu, bistro a pekárnu v jednom – Bakeshop. Tou dámou byla Anne Feeley. Od počátku podniku dbala na dodržování základních hodnot, jako je co nejvyšší kvalita produktů. Měla jasný cíl: vytvořit místo, kde se budou lidé cítit dobře.

A nutno říci, že se jí tohoto cíle podařilo dosáhnout. Bakeshop, to je místo s jedinečnou atmosférou, kde 7 dní v týdnu mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy nad vůní lahodné kávy a domácích výrobků zapomenout na ruch velkoměsta - jen tak o samotě, s přáteli či s obchodními partnery.Tato činorodá dáma nás bohužel navždy opustila v říjnu 2012. Její odkaz, hodnoty i principy však vedení a zaměstnanci Bakeshopu rozvíjí dál.

Absolutní prioritou je v Bakeshopu čerstvost a kvalita výrobků. Proto zde veškeré produkty připravují ručně, z čerstvých surovin a od prověřených dodavatelů. Každé ráno sem z trhu přivážejí čerstvé sezónní ovoce a zeleninu, z nichž Bakeshop vyrábí džemy a marmelády, pesta, saláty, polévky a samozřejmě jimi plní nejrůznější výrobky. 

Největší pozornost si však zaslouží kvásek, z něhož pečou většinu svých pekárenských výrobků – vyrábí si jej sami a říkají mu láskyplně „Berta“. Se stejnou pečlivostí přistupují k nápojům. Nabízí zde lahodnou kávu, kterou připravují ve spolupráci se společností La Bohème, jež ji praží vždy až těsně před dodáním. 

Galerie