Bang & Olufsen uvádí na český trh televizi Beovision Harmony a soundbar Beosound Stage

10. Prosinec 2019
Čtenost článku je: [?]

Společnost Bang & Olufsen minulý týden oznámila dostupnost prémiové televize Beovision Harmony na českém trhu. Ta pozvedne design každého prostoru na zcela novou úroveň a naplní ho spektakulárním zvukem. Druhým představeným produktem je první soundbar společnosti Bang & Olufsen – Beosound Stage, který doplní každou televizi precizním a čistým Bang & Olufsen zvukem.

Beovision Harmony

Tak, jako motýl rozpíná svá křídla, se přední panel nové televize Beovision Harmony vyrobený ze dvou kusů, na nichž se precizně spájejí hliník a dubové dřevo, rozkládá do stran a odhaluje tenkou obrazovku stoupající do ideální sledovací výšky. Beovision Harmony je úžasným designovým, či téměř uměleckým dílem, které demonstruje nekompromisní přístup Bang & Olufsen k designu, precizní výrobě a dokonalému zvuku.

Když je televize Beovision Harmony vypnutá nebo slouží jen pro přehrávání hudby, tenká obrazovka sedí nízko při zemi, zčásti zakrytá dvěma panely, které jsou precizně vyrobené z kombinace hliníku a dubového dřeva a v nichž se nachází výkonné reproduktory. Když se Beovision Harmony zapne, části přední strany se vyklopí směrem do strany přesně tak, jak motýl rozpíná křídla, a obrazovka televize se vysune nahoru do ideální výšky pro sledování. Když se naopak televize vypne, celá tato sekvence proběhne pozpátku.

Přední hliníkovo-dubová strana vyrobená s maximálním citem pro detail ukrývá pokročilou techniku, která je delikátně naladěná tak, aby posluchači nabídla nejvyšší požadavky přehrávané hudby a zvuku. Složitě skládaný vzor je pečlivě navržen s ohledem na maximalizaci akustického výkonu tříkanálového plně aktivního zvukového centra s DSP. Ve spojení s nejnovější 77palcovou OLED obrazovkou, s jasnějším podsvícením a úchvatnými barvami, vdechuje tato „ozdoba domácnosti“ nový život filmům, sportovním přenosům a nejoblíbenějším seriálům.

Beovision Harmony je navržen jako středobod domácí zábavy. S robustním a výkonným zvukovým systémem nabízí Beovision Harmony pozoruhodné schopnosti v oblasti streamovaní hudby s integrovanými službami jako Tune-In a Deezer. Ze svého smartphonu potom může uživatel streamovat pomocí vestavených funkcí Apple Airplay 2, Chromecast nebo přes Bluetooth. Beovision Harmony také disponuje nejnovějším operačním systémem LG platformy webOS 4.5, který umožňuje přístup k nejoblíbenějším obsahovým službám, jako jsou Netflix, Amazon či YouTube.

Beosound Stage

Soundbar Beosound Stage je navržen ve spolupráci s dánským studiem NORM Architects v rámci designové strategie Bang & Olufsen, která sbližuje člověka a technologie. Bang & Olufsen pracuje s jednoduchými geometrickými tvary a přírodními materiály. V této kombinaci pak vytváří produkty, které lze snadno integrovat s jakoukoliv domácností.

Ústředním bodem celého designu Beosound Stage je minimalistický a elegantní rám, který bude dostupný v provedeních přírodní hliník, hliník s bronzovou úpravou nebo zakouřený dub. Rám, jenž tvoří obvod celého soundbaru, poskytne integrovaná rytá senzorová tlačítka pro snadné a pohodlné ovládání. Dvoumilimetrová mezera mezi rámem a textilním krytem vytváří iluzi, při níž má pozorovatel pocit, že se reproduktor vznáší uvnitř rámu a vytváří vzrušující kontrast mezi bytelným vnějším povrchem a jemnou akusticky průhlednou textilií.

11 reproduktorů navržených na míru

Beosound Stage se skládá z jedenácti reproduktorů, přičemž se každý z nich může pochlubit 50wattovým zesilovačem. To vše tvoří tříkanálovou plně aktivní DSP reprosoustavu, která uspokojí i ty nejnáročnější posluchače.

Renomovaní akustičtí inženýři společnosti Bang & Olufsen zvolili pro skutečně bohatý a hluboký bas na míru vyráběné čtyřpalcové měniče. Čtyři z nich jsou osazeny na pozici středového kanálu, kde díky velkému výkmitu a promyšlené konstrukci podávají skvělé výsledky při reprodukci basů a zamezují vzniku zkreslení.

Střední frekvence centrálního kanálu mají na starosti dva 1,5palcové reproduktory spolu s ¾ palce velkým výškovým měničem. Pravá a levá strana soundbaru je vyhrazena pro produkci prostorového zvuku. Na každé straně se usídlil 1,5palcový středový reproduktor, doplněný 3/4palcovým výškovým měničem. Ty jsou navíc natočeny pod úhlem 45 stupňů, což jim dovoluje vytvořit efektní prostorový zvuk.

Cena a dostupnost

B&O Beovision Harmony (77”) je v České republice od minulého týdne dostupná za cenu 480 000 Kč. Soundbar Beosound Stage je dostupný ve variantách Aluminium a Bronze Tone za cenu 39 000 Kč a ve variantě Smoked Oak za cenu 58 500 Kč.

WE ARE SMART SPACES s.r.o.