BEAUTY TRENDY 2021 PŘEDSTAVUJE FOREO

01. Únor 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17587

Každý obdivovatel krásy a nejrůznějších vychytávek na přelomu roku očekává, co za novinky následující měsíce přinesou. A rok 2020, který jsme z valné většiny strávili doma mimo centrum dění, připravil tomu letošnímu skvělou půdu. Jaké trendy budou hýbat rokem 2021?

Trendy, zejména v kosmetickém průmyslu, můžeme rozlišit do dvou rovin. Na jedné straně jde o zcela nové produkty a technologie, které reflektují aktuální situaci a zákazníkům ulehčují život, na té druhé se pak na výsluní dostávají styly, na něž se už téměř zapomnělo a které právě teď chytily druhý dech. S přesvědčením, že „vyhrává ten, kdo je o krok napřed“ dokázala beauty-tech značka FOREO už před lety predikovat vývoj současných trendů, které uspíšila pandemie a zahrnula je do několika svých inteligentních zařízení. Jaké to jsou?

Technologické vychytávky pro domácí použítí

Stejně jako spousta dalších věcí byla letos i péče o naši krásu vnímáná trochu jinak. V počátcích pandemie se z našich domovů stalo místo nejen pro rodinu, ale také kancelář a kosmetický salon. Naučili jsme se ostříhat si ofinu, upravit nehty i vytvarovat obočí. „Spotřebitelé si ověřili, že spoustu kosmetických procedur zvládnou i sami ze svých domovů a jsou tak připraveni investovat do produktů péčujících o pleť, high-tech vychytávek a zařízení, které jim pomohou dosáhnout lepších výsledků. Ke slovu se dostanou zejména ty, které umožní pečujícím produktům lépe proniknout do pokožky nebo pleť perfektně vyčistí“ svěřila se pro americký Forbes uznávaná facialistka celebrit Georgia Louise.

V tomto ohledu se číslem jedna stává chytrý sonický přístroj FOREO UFO 2, jež zajistí vstřebávání aktivních látek z krémů, masek i sér hluboko do pleti. Zároveň pokožku promasíruje, čímž odstraňuje její napětí, odstraňuje odumřelé kožní buňky, reguluje tvorbu kožního mazu, přispívá ke zmenšování rozšířených pórů a redukuje vrásky i jemné linie.

Skin minimalismus

K tomuto trendu jsme už nějakou dobu směřovali, s vývojem nedávných událostí se ale jeho nástup uspíšil. Mnoho z nás teď, víc než kdykoliv předtím, používá méně make-upu a tráví víc času péčí o pleť. Podle odborníků z konference Pinners, která spadá pod známou platformu Pinterest, se lidé stále víc zajímají o svou přirozenou krásu a způsoby, jak ji podpořit. Vyhledávání termínů, jako „jak získat zářivou pleť“ nebo „obličejová jóga“ vzrostly oproti loňskému roku čtyřikrát a slovní spojení „přirozený make-up“ o 180 %. A protože je základem krásné pleti její dokonalé vyčištění, představila kdysi jako svůj úplně první produkt značka FOREO sonický přístroj LUNA, který z pokožky odstraní až 99,5 % bakterií a to v pouhých 60 vteřinách!

Ochrana před modrým světlem

Stále víc času trávíme před obrazovkami počítačů, mobilních telefonů a televizorů, a není žádným tajemstvím, že modré světlo škodí v první řadě naší pokožce. Dokáže totiž proniknout hluboko do vrstev kůže, kde poškozuje buňky, a to včetně kolagenu a elastinu, čímž způsobuje předčasné stárnutí a může stát za vznikem pigmentových skvrn. Beauty značky tak pracují na nových recepturách, které by pleť před škodlivým modrým světlem dostatečně ochránily a hledají stále nové přísady, jako je například kurkuma, které jí v tomto boji budou stát důstojně po boku.

Face Jóga

Přesunutí schůzek do Zoom prostředí nás přimělo vidět se v jiném, trochu nelichotivém světle. „Jak je známo, Zoom a podobné platformy způsobují lehké deformity obličeje. V roce 2021 si tak lidé osvojí postupy, díky kterým budou na videu vypadat lépe, přičemž se zaměří především na nepravidelnosti obličeje a krku, definovanější kontury a dvojité brady. A protože obličejové masky jen tak nezmizí a oči se tak stávají nejvýraznějším rysem naší tváře, vzroste poptávka po plastických operacích očních víček, “ říká plastická chiruržka z Los Angeles Dr. Leslie Irvine.

Souhlasí s ní i Britská asociace estetických a plastických chirurgů, podle které se lidé budou snažit o tvarovanější rysy obličeje, které vypadají lépe nejen při video konferencích. Společnost FOREO před nedávnem uvedla na trh svůj nejnovější produkt, tónizující obličejový přístroj BEAR, který zpevňuje pleť jako náročný workout. Díky 5 intenzitám mikroproudové technologie a T-Sonic pulzacím dochází k vypnutí a tónování pleti a k vytvarování a zvýraznění kontur.

LED terapie

Sociální distancování bude mít dopad na způsob, jak pečujeme o naši pleť. Lesley Reynolds, expertka na krásu, se pro britský Daily Mail svěřila: „Špatná strava, stres, nedostatek čerstvého vzduchu a nošení obličejových masek si na pokožce národa vybralo svou daň. Příští rok se proto ponese v duchu domácího řešení kožních potíží a přirozené krásy. Hlavním trendem bude kvalitní pleť a vyhledávané se stanou takové produkty a ošetření, které podpoří dobré zdraví a pomohou zlepšit kožní problémy, jako je růžovka nebo akné.“ V tomto ohledu se v poslední době stává velmi populární LED terapie, která si dokáže poradit s předčasným stárnutím, akné i zarudnutím, a to bez nutnosti fyzického doteku nebo podráždění pokožky. V portfoliu FOREO najdete kromě sonického přístroje UFO, jehož součástí je také LED terapie, i pero s modrým světlem pro zmírnění projevů akné ESPADA, které účinně předchází vzniku nedokonalostí. Mimo to zažijí boom doplňky stravy, jež podporují správné fungování organismu a tím také zlepšují kvalitu pleti. Jedním z nich je i hydrolizovaný kolagen.

Make-up a vlasové trendy

Nový směr se samozřejmě nebude týkat jen péče o pleť, ke slovu se dostanou i trendy v líčení a vlasovém stylingu. Odborníci se obecně shodují, že v následujících měsících budeme čím dál tím častěji vídat manikúru v retro stylu a výrazné oční linky, které do reality obličejových masek vnesou trochu svěžího vzduchu. Kadeřník celebrit Nicky Clarke tvrdí, že se do módy vrací účes ala Brigitte Bardot tzv. curtain bangs, kdy jsou vlasy vpředu sestříhané a rozhrnuté do stran: „tento účes je neuvěřitelně všestranný a vyhovuje jakékoliv délce vlasů,“ dodává.

Už teď je jasné, že nám rok 2021 chystá řadu zajímavých příležitostí, které podpoří naši přirozenou krásu a pomohou nám zazářit! Těšíte se?

Galerie

Rozhovory