Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner slaví 100. výročí značky. Vznikne jen 100 kusů

Redakce LUXUS.cz
21. Březen 2019

Bentley Continental GT Number 9 Edition by Mulliner se inspirovalo slavnou historií vozů Bentley ve světě motoristického sportu, a tak nejluxusnější GT světa zdobí celá řada markantních prvků. Společnost Mulliner v anglickém Crewe letos ručně sestaví pouhých 100 exemplářů vycházejících z modelu Continental GT.

Provedení Number 9 Edition by Mulliner vzdává hold Siru Henrymu Ralphovi Stanleymu ‚Timovi‘ Birkinovi – jednomu z takzvaných „Bentley Boys“ z 20. a 30. let minulého století. Birkin byl původně zákazníkem Bentley, investorem a později také závodním jezdcem. Díky jeho odhodlání a spolupráci s automobilkou vznikl stroj Bentley 4 ½ ‚Blower‘.

Verzi Number 9 Edition by Mulliner poznáme podle číslice 9 na předních blatnících a výrazného grafického ztvárnění téže číslice na masce chladiče. Zákazníci mohou zvolit lakování karoserie v odstínu zelené Viridian nebo černé Beluga, přičemž unikátní 22″ kola Mulliner Driving Specification jsou vyvedena v barvě karoserie; dále je k dispozici paket Black Line a karbonový bodykit.

Pro interiér Number 9 Edition by Mulliner si zákazníci mohou zvolit čalounění tradiční kůží Cumbrian Green nebo Beluga. Hlavové opěrky a výplně dveří zkrášlují embosovaná loga ‚B‘, podobně jako tomu bylo u čalounění dveří vozu ‚Blower‘ z roku 1930.

Součástí jedinečně ztvárněné přístrojové desky je povrchová úprava ‚Engine Spin‘ („osoustružený hliník“) na středovém panelu. Středový panel vozidla zkrášlují exkluzivní klasické hodiny British Jaeger.

Revoluční rotační displej Bentley z Continentalu GT byl ještě vylepšen artefaktem Bentley ‚Blower‘. V provedení Continental GT Number 9 Edition by Mulliner najdeme kousek dřeva ze sedadla Birkinova kultovního závodního vozu No. 9 Le Mans z roku 1930. Podsvícený kousek je zasazen do pryskyřice a najdeme jej ve středovém budíku rotačního displeje, kde každý vůz obohacuje o kousek historie.

V každém ze stovky vozů rovněž najdeme ovladače ventilace připomínající manubria rejstříkové traktury varhan, zlacené osmnáctikarátovým zlatem. Při otevření dveří se na uvítanou osvítí nástupní plocha symbolem Bentley, zatímco na ozdobných lištách prahů spatříme klíčové roky automobilky. Zlatá povrchová úprava v odstínu ‚Centenary‘ je uvnitř použita na křídlech Bentley a u písmene Bentley ‚B‘ na volantu a voliči převodovky, stejně tak jako u ‚B‘ na klíčku od vozidla.

 

Poslední zbrusu nový Continental GT spojuje temperamentní a soustředěné jízdní schopnosti s rukodělným luxusem a nejmodernějšími technologiemi. Lehčí, rychlejší a ještě kultivovanější Continental GT, poháněný jednotkou W12 TSI, akceleruje na 100 km/h za 3,7 sekundy a rozjede se až na 333 km/h. Dojezd přitom činí přes 800 km.