Blýskněte se originálním dárkem pro miminko

Redakce
11. Leden 2018
Narození dítěte je vždy velká životní událost, která přináší do rodiny dávku štěstí. Nejbližší rodina a přátelé přemýšlejí, jakým nejoriginálnějším způsobem obdarovat a přivítat miminko na svět. Dárky jako plínky, oblečení a hračky napadnou každého. Své emoce můžete vyjádřit ale i elegantnějším a nadčasovějším způsobem, jakým je dárek z cenného kovu.

Obdarování dítěte při jeho narození nebo křtu má svou dlouhodobou tradici. Sahá až do období renesance, kdy malí Rožmberkové dostávali honosně zdobené zlaté knoflíky. Česká mincovna se rozhodla tuto tradici zachovat a nabízí v různých variantách pro každého originální dárky k začátku nového života.

Osvědčený dárek, který je nejen krásný, ale uchová si i cennou hodnotu, je zlatý dukát. Ten lze zakoupit i s vlastním vyrytým věnováním. Je uložen do elegantního dárkového balení v podobě leporela, které nabízí prostor pro vepsání údajů o miminku, osobní věnování a fotografie. Dukát můžete pořídit jak k narození miminka, tak ve formě památky na svatý křest. Druhou variantou je pak stříbrný tolar o váze 29 gramů.

Oblíbeným dárkem k narození dítěte je také sada oběžných mincí. Obsahuje všechny platné mince, které září novotou, protože nikdy neprošly oběhem. Jde tak o jedinečnou upomínku pro dítě na to, čím jeho rodiče v době jeho narození platili. Originální, ale především praktickým dárkem pro miminko, který se v budoucnu skoro jistě příjemně zhodnotí, je investiční „moje první cihlička“, již lze zakoupit v řadě variant. Dítku můžete založit také Zlaté spoření, které finance nejen bezpečně uloží, ale i zajímavě zhodnotí. Výběr je skutečně velký!