BMW vrací shooting brake s konceptem Touring Coupe

18. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 22928

BMW je německá značka, která je symbolem elegance a kvality v oblasti automobilů. V září roku 2020 představila svůj nový koncept vozu, který kombinuje sportovní a rodinné prvky. Jmenuje se Touring Coupé a je to pětidveřový vůz s kupeovou siluetou. Tento koncept je inspirován historickým modelem BMW 2002 Touring z roku 1971, který byl prvním kompaktním sportovním vozem s pěti dveřmi.

Touring Coupé má dynamický a moderní design, který odráží filozofii BMW o proporcích, povrchu a detailu. Přední část vozu je dominována velkou ledvinovitou maskou chladiče, která je typická pro BMW, a úzkými světlomety s lasery. Zadní část vozu má vodorovně orientované zadní svítilny a dvojitý výfuk. Karoserie vozu je vyrobena z uhlíkových vláken a hliníku a má matnou šedou barvu s modrými akcenty. Kola vozu mají průměr 21 palců a jsou vybavena pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

Interiér vozu je navržen tak, aby nabízel komfort a prostor pro čtyři osoby. Palubní deska je minimalistická a digitální, s velkým dotykovým displejem uprostřed. Volant je sportovní a má pádla pro řazení. Sedadla jsou potažena modrou semišovou látkou s bílými kontrastními stehy. Zadní sedadla jsou oddělena středovou konzolí s držáky na nápoje a ovladači pro klimatizaci.

Touring Coupé je poháněn hybridním motorem, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Celkový výkon vozu je 374 koní a dojezd na elektrickou energii je 50 kilometrů. Vůz má také systém xDrive, který umožňuje rozdělovat točivý moment mezi přední a zadní kola podle potřeby.

Galerie