BMW X6. Vůdčí osobnost s širokými lokty.

Redakce
16. Červenec 2019
Čtenost článku je: 14573 [?]

Přibližně před deseti lety BMW učinilo inovativní krok spojením charakteristických vlastností automobilu kategorie Sports Activity Vehicle s DNA klasického kupé. Zrodila se zcela nová kategorie automobilů Sports Activity Coupé (SAC). BMW X6 bylo zakládajícím členem této nové kategorie a do dnešního dne nadále kombinuje extrovertní výraz s vynikajícími jízdními výkony a řízným designem.

Rázně expresivní designový styl třetí generace BMW X6 podtrhuje jeho sebevědomý, dominantní a muskulaturní vzhled. Souhra pokročilých technologií pohonu, podvozku a špičkových funkcí výbavových prvků přináší jedinečně sportovní a zároveň velmi komfortní zážitky z jízdy. Pokrok se odehrál také v oblasti rozsáhlého rozšíření inovativních ovládacích a asistenčních systémů.

Nové BMW X6 oslaví svou světovou premiéru na mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. V listopadu 2019 bude následovat uvedení na trh. Na délku narostlo ve srovnání s předchozím modelem o 26 mm (na 4935 mm) a o 15 milimetrů na šířku (na 2004 mm). Výška je nyní o 6 milimetrů nižší (1696 mm) a kombinuje dynamicky protažené tvary s extrémně výrazným vzhledem, který umocňuje o 44 milimetrů širší rozchod předních kol (nyní 1684 mm).

Velká, jednodílná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek je nejvýraznějším rysem přední části vozu. Nové BMW X6 je poprvé volitelně k dispozici s podsvícenou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek, která exteriéru dodává exkluzivitu. Tento jedinečný designový prvek je k dispozici také během jízdy.

Nové BMW X6 je od uvedení na trh k dispozici ve dvou modelových variantách xLine a M Sport, které jsou alternativou ke standardní specifikaci. Každý z těchto dvou modelů má svá vlastní výrazná designová specifika.

Interiér nového BMW X6 je zaměřen výhradně na poskytování exkluzivních a dynamických jízdních zážitků. Jasné struktury propůjčují palubní desce moderní a sportovní vzhled. Design kokpitu, doplněný o nové uspořádání, a design ovládacích prvků představuje progresivní reinterpretaci orientace na řidiče, kterou se BMW proslavilo. Nové BMW X6 je standardně vybaveno koženým čalouněním Vernasca.

Nabídka motorů dostupných od začátku prodeje nového BMW X6 zahrnuje dvě zážehové a dvě vznětové pohonné jednotky nejnovější generace. Vrcholem modelové řady je BMW M model s nově vyvinutým zážehovým motorem V8 o výkonu 390 kW/530 k. BMW xDrive maximalizuje trakci, agilitu a směrovou stabilitu nového BMW X6, stejně jako ve všech modelech BMW X. Ve zvláště dynamických jízdních situacích upřednostňuje inteligentní systém pohonu všech kol pohon zadních kol. V situacích, které nevyžadují pohon všech kol, může být hnací síla v zájmu hospodárnosti poslána výhradně na kola zadní nápravy.

Přední náprava s dvojitými příčnými rameny a pětiprvková zadní náprava dodávají podvozku nového BMW X6 ideální nástroj pro zajištění dynamiky a jízdního komfortu na silnici, plus neotřesitelnou trakci na rozbitém povrchu. Rozsáhlý výběr standardních a volitelných asistenčních systémů činí z nového BMW X6 mimořádně inovativní automobil kategorie SAC (Sports Activity Coupé). Tyto systémy, které nyní nabízejí mnoho nových funkcí, odvádějí mimořádně efektivní činnost při zvyšování komfortu a bezpečnosti. Standardní výbava nového BMW X6 zahrnuje systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí a varování před srážkou s chodcem s brzdnou funkcí ve městě, které upozorní řidiče také na cyklisty. Volitelně je k dispozici aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go. Na seznamu volitelné výbavy nového BMW X6 je rovněž Driving Assistant Professional.

BMW INVELT