Bugatti Tourbillon: Inovace v Hyperautě

24. Červen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 24. 07. 2024

Bugatti se opět posunulo hranice automobilového inženýrství s uvedením nového modelu Tourbillon. Tento hybridní hypercar je výsledkem spolupráce se švýcarskými hodináři a kombinuje extrémní výkon s precizností a luxusem, které jsou charakteristické pro hodinářství.

Tourbillon disponuje výkonem 1 800 koní, který je dosažen díky kombinaci tří elektromotorů a nového V16 motoru. Toto technické mistrovství umožňuje dosáhnout maximální rychlosti až 276 mph, což zajišťuje jedinečný zážitek z jízdy. Kromě toho byla věnována zvláštní pozornost lehkým materiálům a konstrukci, čímž se snížila váha vozu a zvýšila jeho výkonnost.

Interiér modelu Tourbillon je opravdovým uměleckým dílem, kde se snoubí moderní technologie s tradičním hodinářským řemeslem. Analogové ovládací prvky inspirované hodinářstvím dodávají interiéru nádech luxusu a preciznosti, což vytváří jedinečný zážitek pro řidiče i spolujezdce.

Tourbillon bude vyroben v limitované sérii pouhých 250 kusů, což z něj činí exkluzivní sběratelský kousek. Cena jednoho vozu je stanovena na 4 miliony dolarů, což odráží jak technické inovace, tak i luxusní provedení. První dodávky tohoto výjimečného modelu jsou plánovány na rok 2026.

Bugatti Tourbillon představuje spojení tradičního hodinářství a moderního automobilového inženýrství. Tento model přináší novou úroveň výkonu, luxusu a exkluzivity, čímž potvrzuje vedoucí postavení značky Bugatti v segmentu hyperaut.

Galerie