CAROLLINUM PŘEDSTAVUJE NOVINKY PATEK PHILIPPE 2014

Redakce
27. Říjen 2014
Čtenost článku je: 18118 [?]

Manufaktura Patek Philippe letos uvádí svůj první roční kalendář s chrononografem vyvedený v oceli. Hodinky vás zaujmou na první pohled, stejně jako cestovní chronograf Nautilus a další komplikované modely.

Grand Complications 5270G

Tyto hodinky vyrobené z bílého zlata, jež je zkombinováno s námořnicky modrým číselníkem a modrým krokodýlím řemínkem vás uchvátí již od pohledu, a to přitom ještě nevíte, co skrývají uvnitř.

Zlaté pouzdro o průměru 41 mm tvoří úctyhodný rám preciznímu mechanickému strojku s ručním nátahem kalibru CH 29-535 PS Q, jenž nabízí spojení dvou výsostných komplikací - chronografu s věčným  kalendářem.

Tento kalibr čítá 456 součástek, díky nimž poskytuje čerpání velkého množství informací a má i minimálně 55 hodinovou rezervu nátahu. Přestože je číselník doslova nabitý ukazateli, zůstává stále přehledný. Hodinovou a minutovou ručku doplňuje centrální ručka chronografu, 30-ti minutý sčítač se nachází na pozici 3, ukazatele dne, měsíce, přestupného roku  jsou v okéncích na pozicích 12, mezi 4 a 5 a mezi 7 a 8).  Datum naleznete na pozici 6, kde se nachází i měsíční fáze. Na devítce pak nechybí malá vteřinovka a po obvodu tachymetrická stupnice.

 

Complications 5960/1A

Neobvyklým úkazem v řadě komplikovaných hodinek Patek Philippe jsou modely vyvedené v oceli. Do roku 1976, kdy byla světu představena sportovní linie Nautilus, firma žádné oceové modely nevyráběl. Od té doby byly vždy velmi žádané. Mohlo za to i to, že se vyráběly vždy jen v malých sériích.

Nový přírůstek je vůbec prvním ocelovým ročník kalendářem s chronografem. Hodinky zaujmou harmonií sportovních a elegantních rysů, třeba typickým pětiřadým náramkem, který se v oceli objevuje poprvé, a také i dynamickým spojením opálového číselníku s černými a červenými detaily. V horní části se nachází okénka pro de v týdnu, datum a měsíc. Pod nimi je ukazatel rezervy nátahu, která u tohoto modelu činí minimálně 45 hodin. Hodinový a minutový sčítač chronografu, stejně jako indikátor dne a noci se nachází na 6 pozici. Srdcem časomíry je mechanický strojek kalibru CH 28-520 IRM QA 24H skládající se celkem ze 456 součástek. Pouzdro velikosti 40,5 mm je vodotěsné do 30 m.

 

Nautilus Travel Time Chronograph 5990/1A

Nabídka stávající řady Nautilus je rozšířena o nový chronograf s ukazatelem času v druhém časovém pásmu. Hodinové ručky pro obě časová pásma jsou umístěny na jedné ose. Spodní skeletonizovaná ručka ukazuje domácí čas, svrchní plná ručka ukazuje čas místní. Ručky doplňují dva oddělené ukazatele dne/noci označené jako LOCAL a HOME. Na symetricky uspořádaném černém číselníku se dále nachází analogová datumka a 60-ti minutový sčítač chronografu. Integrace nové cestovní funkce si vyžádala přestavení pouzdra a vývoj nového kalibru CH 28-520 C FUS s automatickým nátahem, jenž částečně těží z mechanismu patentovaného v roce 1959, nicméně si vyžádal dalších 47 součástek. Upravené pouzdro si zachovalo vodotěsnost do 120 m.

 

Grand Complications 5140R

Již velmi oblíbený věčný kalendář se letos objevuje v provedení z 18-ti karátového růžového zlata s opálovým číselníkem, jenž pohání ultratenký mechanický kalibr 240 Q s ručním nátahem zajišťující rezervu chodu minimálně 38 hodin. Všechny informace věčného kalendáře – den, datum, měsíc, přestupný rok, měsíční fáze a indikátor dne/noci jsou přehledně čitelné na třech podčíselnících. Kulaté pouzdro průměru 37,2 mm je umístěno na lesklý hnědý řemínek z aligátora.

 

Complications 4968G

Nadčasová elegance, záplava diamantů - luneta a pouzdro jsou lemovány spirálou tvořenou 273 diamanty, dalších 32 jich je na sponě - a nejoblíbenější dámská komplikace v podobě ukazatele měsíční fáze činí z této novinky charismatický klenot, který si své kouzlo uchová i pro příští generace. Kombinace oficírského kulatého pouzdra velikosti 33 mm v 18-ti karátovém bílém zlatě, číselníku z přírodní perleti, diamantů a šedohnědého krokodýlího řemínku odolá času i módním trendům. Srdcem hodinek je mechanický strojek s ručním nátahem kalibru 215 PS LU, který si díky své chronometrické přesnosti vysloužil v hodinářském světě legendární pověst. Důkazem je korekce měsíční fáze, kterou je nutné provést pouze jednou za 122 let.

www.carollinum.cz

 

 

 

CAROLLINUM

Galerie

  • 0
  • 1

Firemní články

Značka IWC Schaffhausen představila novinky z kolekce Pilot’s Watches
Nové dámské hodinky od Patek Philippe září barvami i drahými kovy
Značka Rolex představila tři modely z kolekce Oyster Perpetual Sky-Dweller
Značka A. Lange & Söhne exkluzivně v butiku Carollinum
Hodinářská značka Rolex představila nové modely z rodiny Oyster Perpetual Submariner
Breitling: Zmenšená ikona Navitimer míří k ženám
Prestižní značka ve výrobě hodinek Rolex
CAROLLINUM otevírá v Pařížské ulici v Praze nejnovější butik ROLEX
Veletrh luxusních hodinek Umění času proběhne v Rudolfinu 27. 11. 2018
Carollinum představuje ty nejzajímavější hodinky letošního roku
Carollinum představuje novinky Rolex 2016
TAG Heuer Aquaracer LUXUSNÍ ŠVÝCARSKÉ HODINKY ZNAČKY TAG HEUER NAJDETE V HODINÁŘSTVÍ CAROLLINUM V PAŘÍŽSKÉ
Piaget Altiplano SkeletonULTRA TENKÉ HODINKY PIAGET PRO MILOVNÍKY LUXUSU
DOKONALKÝ DÁREK NAJDETE V LUXUSNÍCH HODINKÁCH ROLEX
VYBERTE SI Z HODINEK ROGER DUBUIS
PŘEDSTAVUJEME LUXUSNÍ MODELY HODINEK 2015 OD PATEK PHILIPPE
CAROLLINUM PŘEDSTAVUJE MODELY LUXUSNÍCH SPORTOVNÍCH HODINEK PANERAI
PRESTIŽNÍ HODINKY CELLINI TIME V HLAVNÍ ROLI
CAROLLINUM PŘEDSTAVUJE NOVINKY A. LANGE & SÖHNE 2015
CAROLLINUM PŘEDSTAVILO DÁMSKÉ HODINKY BAUME & MERCIER PROMESSE
NEJTENČÍ MECHANICKÉ HODINKY NA SVĚTĚ - PIAGET ALTIPLANO 900PNEJTENČÍ MECHANICKÉ HODINKY NA SVĚTĚ - PIAGET ALTIPLANO 900P
VACHERON CONSTANTIN PŘEDSTAVUJE NOVINKY MALTE 2014
CAROLLINUM PŘEDSTAVUJE NOVINKY PATEK PHILIPPE 2014
PORTOFINO MIDSIZE VÁM ROZZÁŘÍ ZÁPĚSTÍ
NOVÁ EDICE HODINEK PILOT’S WATCH CHRONOGRAPH EDITION „LE PETIT PRINCE“
CAROLLINUM PŘEDSTAVILO HODINÁŘSKÉ NOVINKY CHANEL 2014
ROLEX PŘEDSTAVUJE NOVINKY OYSTER PERPETUAL
NOVINKY HAMILTON KHAKI AVIATION A JAZZMASTER 2014
ROGER DUBUIS EXCALIBUR ROUND TABLE: HODINKY INSPIROVANÉ ARTUŠOVSKOU LEGENDOU
NOVÉ HODINY VACHERON CONSTANTIN
A. LANGE & SÖHNE - NOVÁ EDICE HODINEK GRAND LANGE 1 LUMEN

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže