Značka Rolex představila tři modely z kolekce Oyster Perpetual Sky-Dweller

Redakce
18. Leden 2021
Čtenost článku je: 17211 [?]

Rok 2021, zejména jeho druhou polovinu, zasvětí mnozí z nás cestám, které bylo nutno loni odložit. Právě pro zapálené cestovatele připravila značka Rolex novinky v kolekci Oyster Perpetual Sky-Dweller, jež dokážou měřit čas současně ve dvou časových zónách a jsou vybaveny ročním kalendářem. Výsostným kusem mezi třemi novinkami Oyster Perpetual Sky-Dweller značky Rolex jsou hodinky s pouzdrem o velikosti 42 mm vyrobeným z 18kt žlutého zlata, s oboustranně otočnou, vroubkovanou lunetou a novým, patentovaným elastomerovým náramkem Oysterflex. Mají černý číselník s efektem, který evokuje sluneční paprsky. K dispozici jsou též modely s pouzdrem z 18kt růžového zlata Everose a s čokoládově hnědým, nebo zářivě bílým číselníkem.

V pouzdře je uložen automatický strojek, vlastní kalibr značky 9001 se 72hodinovou rezervou chodu a pětiletou zárukou. Novinky Sky-Dweller, stejně jako všechny ostatní hodinky značky Rolex, jsou certifikovány jako Superlative Chronometer s odchylkou chodu pouhých -2/+2 sekundy za den.

Bohaté zkušenosti

Elegantní hodinky Sky-Dweller dokážou měřit čas ve dvou časových zónách současně. Zatímco místní čas je zobrazován klasicky pomocí velkých ruček na číselníku, druhá časová zóna je znázorněna prostřednictvím 24hodinového otočného disku na číselníku. Hodinky Sky-Dweller jsou vybaveny systémem Ring Command, který umožňuje velmi rychlé, snadné a bezpečné nastavení. Ukazatel druhé časové zóny je doplněn ročním kalendářem nazvaným Saros. Tento typ kalendáře dokáže pracovat s různou délkou měsíců, tedy 30 a 31 dní, a potřebuje korekci pouze jednou za rok v únoru. Kalendář Saros je patentovaným mechanismem Rolex.

Jednotlivé měsíce roku jsou znázorněny v malých okénkách u indexů po obvodu číselníku. Kalendář totiž počítá s tím, že měsíců je stejně jako hodin poloviny dne – tedy dvanáct. Červená barva v okénku značí konkrétní měsíc. Datum, který se vztahuje k místnímu času, se nachází klasicky na pozici tři a jeho snadné čtení umožňuje lupa Cyclops.

Symbol kvality

Robustní pouzdro Oyster hodinek Sky-Dweller je vodotěsné do hloubky 100 metrů a je vyrobeno buď z 18kt žlutého zlata, nebo z 18kt růžového zlata Everose. Šroubovací korunka je vybavena dvojitým systémem ochrany Twinlock. Hermeticky uzavřené dýnko může otevřít pouze hodinář vyškolený značkou Rolex. Sklo hodinek je vyrobeno ze safíru, odolného proti poškrábání.

Nové modely Sky-Dweller jsou osazeny kalibrem 9001, který byl vyvinut a vyroben v manufaktuře Rolex. Tento strojek se samonátahem patří k nejkomplexnějším kalibrům značky a je vybaven modrým vláskem setrvačky z materiálu Parachrom, díky němuž je jeho chod desetkrát přesnější. Vysoká preciznost chodu je možná i díky uložení setrvačky Paraflex. Hodinky Sky-Dweller jsou poprvé doplněny novým elastomerovým náramkem Oysterflex, který v sobě kombinuje robustnost a pevnost kovového náramku s ohebností, pohodlím a estetikou koženého řemínku.

Náramek Oysterflex byl vyvinut a patentován značkou Rolex. Má v sobě vzpruhy ze slitiny niklu a titanu, které mu dodávají tvar a zajišťují, že skvěle sedí na zápěstí. Díky speciálnímu, velmi odolnému elastomeru v černé barvě, jenž pokrývá kovové vzpruhy, se ruka pod ním nepotí. Spona Oyster je vybavena systémem Rolex Glidelock, který umožňuje zkrácení či prodloužení náramku až o 15 mm.

Oyster Perpetual Sky-Dweller

  • Reference pouzdra: 326238 (18kt žluté zlato a černý číselník), 326235 (18kt růžové zlato Everose a čokoládově hnědý, nebo zářivě bílý číselník).
  • Certifikace: Superlative Chronometer (COSC a certifikace Rolex po uložení strojku do pouzdra), s odchylkou přesnosti chodu -2/+2 sekundy za den, pětiletá mezinárodní záruka.
  • Pouzdro: 42 mm, oboustranně otočná, vroubkovaná luneta vybavená systémem Ring Command pro snadné nastavení funkcí, šroubovací korunka se systémem Twinlock, vodotěsnost do 100 metrů, luneta, střední část pouzdra, dýnko a korunka vyrobeny buď z 18kt žlutého zlata, nebo z 18kt růžového zlata Everose.
  • Strojek: kalibr 9001, kompletně vyvinutý a sestavený v manufaktuře Rolex, samonátah, roční kalendář Saros, ukazatel druhé časové zóny, rezerva chodu přibližně 72 hodin.
  • Číselník: jasně černý s úpravou, která evokuje sluneční paprsky, indexy a ručky kromě vteřinové vyrobené z 18kt žlutého zlata s luminiscencí Chromalight; u modelů z 18kt růžového zlata Everose má číselník buď čokoládově hnědou, nebo zářivě bílou barvu.
  • Náramek: Oysterflex, kovové vzpruhy potaženy speciálním elastomerem, spona Oysterflex z 18kt žlutého zlata, nebo z 18kt růžového zlata Everose, systém Rolex Glidelock umožňující prodloužení nebo zkrácení náramku o 15 mm.

Galerie