Cartier Panthère Songeuse: Luxusní hodinky osázené diamanty

01. Duben 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16346

Když se mluví o luxusu, každému se odjakživa vybaví krásné hodinky s drahými kameny, které vám mají za úkol ukázat, kolik je v aktuální chvíli hodin. To však dnes není tím nejdůležitějším aspektem, hlavní totiž je, aby si každý ve společnosti všiml, že kdykoliv se podíváte na svou ruku, máte na ni upevněny krásné, drahé a luxusní hodinky od značky Cartier, která spojuje funkčnost s elegancí. Poznejte jejich hodinky Panthère Songeuse, jež jsou osázeny diamanty.

Tyto úchvatné hodinky Métiers d'Arts Cartier Panthère Songeuse, na nichž je ihned patrná svůdná kráska, obratně ztělesňují kočku, která je pro legendární značku již dlouho symbolem tajemství a intrik. Pouzdro hodinek a ciferník jsou pečlivě osazeny diamanty a champleve smaltem, navrženým ve formě, která napodobuje pruhy po celém kusu. Ve skutečnosti během čtyř dnů projdou hodinky pěti různými ručními malbami a výpaly, aby bylo dosaženo konečného výsledku smaltu.

Ilustrační fotka balení od Cartier

Ilustrační fotka balení od Cartier

V horní části pouzdra hodinek od 9 do 12 hodin je vyřezávaný panter z masivního zlata, který je dále ozdoben diamanty a safírovými „skvrnami“. Samotné nastavení pantera vyžaduje 120 hodin času. Panther je tak pečlivě nastaven tak, že i jeho drápové nohy a nos nabízejí jemné detaily. Špička nosu je osazena černým onyxem a oči jsou osazeny hruškovitými smaragdy. Celkem jsou hodinky z bílého zlata osazeny více než 730 briliantovými diamanty o váze přibližně tři karáty. Na světě najdete pouze třicet jedinečných kusů těchto hodinek.

Galerie

Ilustrační fotka balení od Cartier