Cartier představuje nové provedení ikonického modelu hodinek Tank Américaine

19. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19470

Tank Américaine je odvážný model hodinek od Cartier, který byl poprvé představen v roce 1988 jako moderní verze kultovního modelu. Tento model je projevem určitého životního stylu, který kombinuje klasiku a ležérnost. Letos se tento model dočkal nového, sofistikovanějšího provedení. Hodinky mají tenké, štíhlé a zakřivené pouzdro, které dodává klasickému vzhledu novou dimenzi elegance s osobitostí.

Louis Cartier vytvořil první hodinky Tank v roce 1917 podle tvaru tanků z první světové války, které viděl z ptačí perspektivy. Jeho originální obdélníkové pouzdro s jednoduchými liniemi a geometrickou formou bylo odlišné od tehdejších oblíbených kulatých kapesních hodinek. Během let se objevily různé varianty hodinek Tank, každá s vlastním designem a kódy. Tank Américaine je inspirován modelem Tank Cintrée z roku 1921, který byl prvním zakřiveným modelem Tank. Tank Américaine byl uveden v roce 1988 a měl stejné zakřivené obdélníkové pouzdro, stejnou krásu a proporce, které učinily hodinky nesmrtelnými.

Tank Américaine jsou hodinky, které se elegantně přizpůsobí zápěstí. Je to symbol amerického stylu a svobody. Mnoho hollywoodských celebrit si je oblíbilo jako svůj časoměr. Jejich estetika je univerzální a bude se líbit i budoucím generacím, které mají rády design, ležérnost a americký duch.

Galerie