Cartier přichází s novými modely legendárních hodinek TANK MUST a TANK LOUIS

Redakce
20. Říjen 2021
Čtenost článku je: 16611 [?]

Hodinky Tank jsou ztělesněním elegance Cartier, čistého a precizního designu, nekompromisních linií. Již při jejich vzniku v roce 1917 zvolil Louis Cartier na rozdíl od tehdy preferovaných kulatých hodinek esteticky výrazný obdélníkový tvar. Hodinky Tank se v době svého uvedení na trh staly avantgardním doplňkem, kterým zůstaly dodnes. Jejich design byl inspirován svrchním pohledem na válečný tank s jasným grafickým principem: boční strany hodinek představují pásy tanku a pouzdro jeho otočnou věž. Nošení „Tanků“ se stalo vyjádřením osobního stylu. Představitel pop-artu Andy Warhol a jeho hodinky Tank byli nerozluční, prohlásil o nich: „Nenosím hodinky Tank, abych sledoval čas. Vlastně je ani nenatahuji. Nosím Tank, protože to jsou prostě hodinky, které by se měly nosit!“ Letos Cartier přichází s novým modelem Tank Must s fotovoltaickým strojkem a řemínkem vyráběným za použití odpadu z jablek a s exkluzivním modelem Tank Louis Cartier.

TANK MUST

Nadčasové, ikonické, v čistém elegantním designu, hodinky Tank zachycují ducha každé doby. Po více než sto letech od svého vzniku hodinky přicházejí v nové kolekci Tank Must. Propojení Tank a Must svádí dohromady dvě ikony domu Cartier. Na jedné straně stojí zásadní a stylový Tank, na druhé pak Must, pojem zvěčněný značkou Cartier v sedmdesátých letech minulého století vracející se ke klasickým konvencím luxusu. „Hodinky Must jsou legendou a součástí dědictví domu. Obstály ve zkoušce času díky svému jedinečnému a snadno rozpoznatelnému stylu, ale i preciznímu řemeslnému zpracování do těch nejmenších detailů, které Cartier uplatňuje ve všech svých výtvorech,“ říká Pierre Rainero, Director of Image, Style and Heritage společnosti Cartier. Hodinky Tank Must jsou elegantním a vyhledávaným hodinářským počinem. Staly se signaturním modelem značky, jehož design i strojky se v průběhu času neustále vyvíjí. Ve snaze neustále se zlepšovat přišlo designové studio Cartier s návrhy nejnovějšího modelu Tank Must v monochromatických variantách, a také ve zcela nové originální podobě založené na fotovoltaickém strojku.

TANK MUST: VÝVOJ DESIGNU

Inspirovány původním modelem Tank Louis Cartier, na designu hodinek Tank Must je patrný vývoj, podoba však zůstává věrná historickému modelu. Jemnost je tažnou silou tohoto nového zpracování, viditelná v zaoblených liniích pouzdra či přepracovaných proporcích ciferníku. Hodinky odvážně se vracející ke vznešenému klasicismu i v tom nejmenšího detailu, s typickým modrým kabošonem na korunce a s tradiční dvoudílnou přezkou na variantě s koženým řemínkem. Hodinářská klasika z domu Cartier, jejíž sofistikovanost je viditelná na všech úrovních. Od přepracovaného a snadno vyměnitelného a přizpůsobitelného ocelového řemínku se zaoblénými články, ​​až po nejnovější, vysoce efektivní quartzový strojek s autonomií chodu na přibližně 8 let.

TANK MUST: POCTA MONOCHROMŮM OSMDESÁTÝCH LET

Při představení kolekce Must v roce 1977 byly hodinky Tank, ikona vytvořená o šedesát let dříve, uvedeny v rumělkové variantě. Ciferník v bordó nebo černé barvě a výrazné zlaté logo znamenaly odproštění od tradičních hodinářských konvencí a jasnou volbu elegantní jednoduchosti. Nové hodinky Tank Must jsou věrné duchu 80. let a jsou dostupné také ve třech monochromatických odstínech, které jsou nedílnou součástí DNA Cartier: červená, modrá a zelená. Tyto ocelové hodinky volí cestu minimalismu, proto jsou ciferníky čisté, bez římských číslic či minutové stupnice připomínající železniční pražce a plně chromatický vzhled barevně ladí s řemínkem.

TANK MUST: PRŮKOPNICKÉ HODINKY S FOTOVOLTAICKÝM CIFERNÍKEM A ŘEMÍNKEM VYROBENÝM BEZ POUŽITÍ ZVÍŘECÍCH MATERIÁLŮ

Hodinářskou ambicí značky Cartier je od samého počátku snaha o neustálé zlepšování, opírající se o technický pokrok, stejně jako ctění závazků domu vůči ochraně životního prostředí a biodiverzity. Cartier jako hodinář byl průkopníkem již od vynálezu prvních náramkových hodinek Santos (1904) nebo hodinek se skládací sponou (1910) a vždy ctil závazek předjímat a plnit potřeby svých klientů. Ať jde o patent QuickSwitch (2018), který umožňuje snadnou výměnu řemínků v pohodlí domova, nebo o nejnovější fotovoltaický ciferník na hodinkách Tank Must, moderní alternativu quartzového strojku bez nutnosti výměny baterií. Přístup Cartier zůstává stejný, neustále zlepšovat život a spokojenost klientů značky.

Výzva vždy spočívá v použití nové techniky ​na estetiku a tvar hodinek a nalezení spojení mezi moderností a hodinářskou tradicí, což je výzva a závazek, který vykrystalizoval v manufaktuře Cartier v La Chaux-de-Fonds. Tato manufaktura není pouze výrobním místem, ale také výzkumným centrem, kreativní a inovativní laboratoří, která dokázala aplikovat fotovoltaický princip na ciferník hodinek Tank, aniž by změnila jeho estetiku. Unikátní technické řešení se spoléhá na jemnou a neviditelnou perforaci římských číslic, jejichž otvory umožňují sluneční energii pronikat do fotovoltaických článků ukrytých pod číselníkem. Vývojovému týmu trvalo dva roky, než tento strojek SolarBeatTM s životností přes 16 let integroval do modelu Tank Must, prvních hodinek, které tuto technologii využívají.

Průkopnické hodinky Tank Must rovněž představují řemínek vyrobený z inovativního materiálu, který zaručuje vysokou kvalitu i úroveň pohodlí při nošení. Skládá se z přibližně 40 % rostlinné hmoty vyrobené z odpadu jablek pěstovaných pro potravinářský průmysl ve Švýcarsku, Německu a Itálii. Tento výrobní postup představuje krok vpřed v ochraně životního prostředí díky šestinásobnému snížení uhlíkové stopy, úspoře až deseti litrů vody a kolem sedmi megajoulů energie (přibližně 80 nabití chytrého telefonu), ve srovnání s výrobou řemínku z teletiny. Cartier zvolil lokální, zcela evropskou cestu. Jablka se pěstují a jejich odpad se sbírá v Evropě, materiál se vyrábí v Itálii, výrobce řemínků sídlí v Portugalsku a montáž hodinek probíhá ve Švýcarsku.

Věrny své pověsti avantgardního doplňku, hodinky Tank o sobě ještě zdaleka neprozradily vše. Jejich kreativita je neomezená. S hodinkami Tank Must se Cartier znovu podařilo vyvinout hodinky, které jdou s dobou a zároveň hledí do budoucnosti.

TANK LOUIS CARTIER

Hodinky Tank vznikly v roce 1917 a velmi rychle se objevilo několik jejich variant. Louis Cartier přepracoval svůj původní design již v roce 1922. Nové pouzdro bylo protáhlejší, boční strany pouzdra zjemněny a hrany změkčeny. S Tank L.C. (Louis Cartier) se zrodila klasika. S minutovou stupnicí připomínající železniční pražce (rail tracks), kabošonovým safírem a římskými číslicemi položil Louis Cartier základy charakteristické hodinářské estetiky, přičemž nejnovější verze hodinek Tank Louis Cartier tuto tradici až na několik nuancí zachovává.

TANK LOUIS CARTIER: VOLBA BAREV

Nové modely Tank Louis Cartier kultivují svou nadčasovou eleganci v barvách. Volba modré a červené byla nutností, neboť tyto odstíny jsou neodmyslitelnou součástí DNA značky. Intenzivní červená a jasně modrá barva také esteticky zvýrazňují a podtrhují čisté linie hodinek. K těmto dvěma exkluzivním verzím přidal Cartier sofistikované detaily, včetně římských číslic a zlatě zbarvené minutové stupnice, které zvyšují grafickou intenzitu ciferníku. Modrá verze je v růžovém zlatě a červená ve zlatě žlutém. Obě jsou pak sladěny i s řemínky. Hodinky jsou poháněny manufakturním strojkem 1917 MC s ručním nátahem.

CARTIER

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

RADOST ZE ŽIVOTA S VÝJIMEČNÝMI OBJEKTY CARTIER
CARTIER OSLAVUJE KRÁSU LÁSKY VE SVÁTEČNÍM FILMU LOVE IS ALL
Cartier přichází s novými modely legendárních hodinek TANK MUST a TANK LOUIS
NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ CARTIER CLASH [UN]LIMITED JE REBELSKÁ A ODVÁŽNÁ
LILY COLLINS JE NOVÁ AMBASADORKA DOMU CARTIER
NOVÁ KOLEKCE SLUNEČNÍCH BRÝLÍ CARTIER KOMBINUJE NADČASOVOST A SOUČASNOST
SIXIÈME SENS PAR CARTIER PROBOUZÍ VŠECHNY SMYSLY
CARTIER PŘEDSTAVIL NOVOU KOLEKCI ŠPERKŮ Sixième Sens par Cartier
VŮNĚ RIVIÈRES DE CARTIER ZACHYCUJÍ KRÁSU ŘEK PLNÉ EMOCÍ A ŽIVOTA
CARTIER VYHLÁSIL LAUREÁTKY PRO LETOŠNÍ ROČNÍK CARTIER WOMEN’S INICIATIVE 2021
HYPNOTIZUJÍCÍ DIVOKOU ŠELMU V NOVÉ PODOBĚ PŘEDSTAVUJE CARTIER
UNIKÁTNÍ SET HODINEK ROTONDE DE CARTIER SI ZAMILUJETE
CARTIER PREZENTUJE MISTROVSKÉ OVLÁDNUTÍ TVARU HODINEK
NOVÉ VŮNĚ CARTIER PŘEDSTAVUJÍ ODVÁŽNÉ POJETÍ RŮŽE VE TŘECH DĚJSTVÍCH
KNIHA O FASCINUJÍCÍM MUŽI, KTERÝ VYTVOŘIL IKONICKÝ NÁRAMEK LOVE DE CARTIER
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER
NOVÁ KAMPAŇ CARTIER JE OSLAVOU KULTURY DESIGNU
Cartier, to jsou šperky a hodinky králů
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST DE CARTIER
CARTIER SE PŘIPOJUJE K ORGANIZACI THE LION’S SHARE FUND
Dejte někomu krásný dárek díky značce Cartier
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ CARTIER [SUR]NATUREL
NOVÉ HODINKY PASHA DE CARTIER SVÁDÍ DOHROMADY KOMUNITU UNIKÁTNÍCH OSOBNOSTÍ
Cartier spouští Cartier Watchmaking Encounters,
Hodinky Cartier Santos-Dumont XL pro opravdové znalce
Nové hodinky MAILLON DE CARTIER – emoce v pohybu a napětí
Nejnovější film Panthère de Cartier svádí dohromady
Šperkařská ikona se symbolem červené krabičky představuje novou kabelku Guirlande de Cartier model Nano
Ella Balinska, nová ambasadorka Panthère de Cartier
Cartier představuje nové šperky s diamanty v kolekci Ecrou de Cartier
Cartier - Kolekce slunečních brýlí podzim-zima 2019
Nové hodinky Cartier Santos-Dumont: jednoduchost a elegance jako pocta historickému modelu
Nová kolekce vysokého šperkařství Cartier Magnitude
Monica Belucci na 72. ročníku filmového festivalu v Cannes vynesla krokodýlí náhrdelník Cartier
Cartier v Paříži představil novou kolekci šperků Clash de Cartier
Nová kolekce šperků Clash de Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií
Cartier: láska, věrnost a přátelství
Cartier na Českém lvu
Nová kolekce kabelek Guirlande de Cartier je inspirovaná ikonickou červenou krabičkou
Kreativní kolekce šperků Lex Galaxies de Cartier inspirovaná vesmírem
Nová verze ikonického hřebíku od Cartier
Diamanty Cartier - přitažlivost bílé
NEJVYŠŠÍ ŘEMESLNÉ UMĚNÍ VE SLUŽBÁCH CARTIER
EXKLUZIVNÍ KOLEKCE INTERIÉROVÝCH DOPLŇKŮ CARTIER
HODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET
NOVÝ CACTUS DE CARTIER PICHLAVÝ A NEBEZPEČNĚ OKOUZLUJÍCÍ
NÁVRAT IKONICKÝCH HODINEK PANTHÈRE DE CARTIER VE VELKÉM STYLU
NOVÝ NÁRAMEK Cartier LOVE: DELIKÁTNÍ, A PŘESTO TAK MOCNÝ
PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER byly ke zhlédnutí na letošní výstavě SIHH
NOVÁ KOLEKCE KABELEK MUST C DE CARTIER
NEWYORSKÝ BUTIK CARTIER SE DOČKAL SVÉHO ZNOVUOTEVŘENÍ
Znovuotevření butiku Cartier v New Yorku
Největší hvězdy koňského póla k vidění na Cartier Queenʹs Cup 2016
Sofia Coppola ©Andrew Durham OCEŇOVANÁ FILMOVÁ REŽISÉRKA SOFIA COPPOLA NOVÁ „PŘÍTELKYNĚ“ DOMU CARTIER
OBLÍBENÝ KOUSEK C DE CARTIER BAG NOVĚ VE FORMÁTU MINI
NOVINKY VE SVĚTĚ HODINEK CARTIER
VĚČNÉ DIAMANTY CARTIER
NOVÝ FILM ALL ABOUT DIAMONDS SPOLEČNOSTI CARTIER
KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ ETOURDISSANT OD CARTIER
CLÉ DE CARTIER JE LETOŠNÍ NOVINKA DOMU CARTIER
DOTKNĚTE SE LUXUSU SE SLUNEČNÍMI BRÝLEMI CARTIER
NOVÁ KOLEKCE PARIS NOUVELLE VAGUE BY CARTIER JE INSPIROVANÁ PAŘÍŽÍ - MĚSTEM MÓDY A UMĚNÍ
V BARVÁCH DRAHOKAMŮ: NOVÁ KOLEKCE KABELEK C DE CARTIER
Official Press ReleasePRE-SIHH 2015: PANTEŘÍ MOTIVY ŠPERKAŘSKÝCH HODINEK CARTIER
CARTIER: SHAPE YOUR TIME
CARTIER COLLECTION – VÝJIMEČNÁ KOLEKCE VYSOKÉHO ŠPERKAŘSTVÍ NA BIENNALE V PAŘÍŽI
PODÍVEJTE SE NA JEŠTĚ LUXUSNĚJŠÍ VARIACE HODINEK OD CARTIERA
NECHTE SE UNÉST VŮNÍ PLNOU KVĚTIN – CARTIER LYS ROSE
NOVINKY V KOLEKCI CARTIER BALLON
CARTIER: NOVÁ A RAFINOVANĚ ELEGANTNÍ, TO JE KOLEKCE KABELEK JEANNE TOUSSAINT
PÁNSKÁ VŮNĚ CARTIER DÉCLARATION L’Eau 2014
LA PANTHERE - NOVÁ VŮNĚ OD CARTIER
CARTIER: CREATIVE LIFE CELEBRATION COLLECTION
CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVÉ MODELY SLUNEČNÍCH BRÝLÍ

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže