Cesta do ráje: poznávání Galapág s Relais & Châteaux

14. Květen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 13. 06. 2024

Galapágy jsou považovány za poslední ráj na Zemi, kde se můžete setkat s unikátními druhy zvířat a rostlin, které se vyvinuly v izolaci od zbytku světa. Relais & Châteaux vám nabízí itinerář, který vás provede tímto nezapomenutelným ostrovním světem.

První zastávkou je hlavní město Ekvádoru, Quito, které leží vysoko v Andách a je prvním městem, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky svému skvěle zachovanému historickému centru. Zde se ubytujete v luxusním hotelu Casa Gangotena, který je součástí sítě Relais & Châteaux a nachází se na proslulém náměstí Plaza San Francisco. Po ochutnání místní kávy se rozloučíte s Quitem a slíbíte si, že se vrátíte, abyste prozkoumali jeho kulturní bohatství.

Po letu 1 300 km na západ přistanete na ekologickém letišti na ostrově Baltra. Ještě než dorazíte do příletové haly, uvidíte dva endemické druhy: galapážského suchozemského leguána, jak se vyhřívá u opuncie, a galapážského havrana, jak vás zvědavě pozoruje. Galapágy mají jeden z nejvyšších podílů endemismu (druhů, které se vyskytují pouze v určité oblasti) na světě - 97 % souostroví je chráněným národním parkem, ve kterém musíte být vždy doprovázeni certifikovaným průvodcem. To platí i pro váš převoz do pětihvězdičkového hotelu Pikaia Lodge na sousedním ostrově Santa Cruz. Tento ekologický hotel je postaven na okraji vyhaslé sopky vysoko v mlžném lese a má vlastní rezervaci pro obří želvy. Hotel vypadá futuristicky a nepatřičně. 

Při západu slunce stojíte na své terase a díváte se na míle nedotčené zelené divočiny, která se vine k Tichému oceánu. Mnoho návštěvníků souostroví se rozhodne ubytovat se na lodích, které jim umožňují poznávat různé ostrovy. Pikaia Lodge se však specializuje na pozemní průzkum - zažijete dobrodružství během dne, ale s jistotou, že se vrátíte do pohodlí pětihvězdičkového resortu se spa, nekonečným bazénem a restaurací s vynikající kuchyní (ochutnávkové menu je nutností).

Samozřejmě nemůžete přijet na Galapágy a nevyplout na moře, a to je, kde přichází na řadu soukromá 32metrová luxusní jachta hotelu, Vision Pikaia. V 7 hodin ráno vás člun panga přepraví na palubu. Společně s vámi je jeden z preferovaných průvodců národního parku Pikaia Lodge, Mario Dominguez, povede po čtyřdenním itineráři, během kterého navštívíte čtyři z ostrovů národa.

Galerie