Cestovní kancelář Monoi nabízí jedinečné ozdravné cesty zvané ,,Ajurvéda“

Ondřej Petera
21. Listopad 2019

,,Více než dvacet let na trhu, individuální přístup k jednotlivcům i skupinám, celosvětová působnost. Kvalitní služby ve spolupráci s prověřenými místními partnery a DMC agenturami, doprava s renomovanými leteckými společnostmi. Profesionalita, slušnost a pohoda, o které Vás rádi přesvědčíme.“ To přesně je cestovní kancelář Monoi. My si tu dnes představíme ozdravné ajurvédské pobyty, které cestovní kancelář nabízí.

Ájurvéda je pět tisíc let stará indická medicína, filozofie i životní styl. Název Ayurvéda lze také volně přeložit jako vědění o životě „ayur-život“ a „veda-vědění, moudrost.“ Je to holistická metoda, jejímž hlavním principem je sebepoznání, život v souladu s osobní konstitucí a přírodními zákony.

Pro koho je pobyt určený ?

Ajurvédské pobyty ocení obzvláště ti, kteří chtějí aktivně vylepšit svůj zdravotní stav a udržet se co nejdéle v plné síle. V dnešním chaotickém světě, v němž převládá stres a starosti, můžete nalézt pokojné místo v ajurvédském rezortu, kde je možné nerušeně relaxovat. Pokud patříte mezi ty šťastné a netrápí Vás žádné větší zdravotní komplikace, je tento pobyt ideálním způsobem pro načerpání nové energie. S ajurvédou se dokonale uvolníte, omládnete a vzpružíte celé Vaše tělo.

Léčebný pobyt zahrnuje všechny tradiční léčebné metody ajurvédy, jimiž je vyvážená dieta, jóga, meditace i odborné přednášky a konzultace s lékařem Základní léčebné postupy ajurvédy posilňují imunitní systém, zvyšují fyzickou zdatnost, umocňují pocit spokojenosti, regenerují a omlazují celý organismus.

Co to vlastně ajurvédský pobyt je?

Tradice ajurvédy je dlouho spjatá s Indií a Srí Lankou, kde se tato věda dědí z generaci na generaci. Ajurvédští lékaři, nazývaní Vaidya, byli v minulosti součástí každé vesnice nebo města a jejich služby byly poskytovány tradičně zdarma. Později se začaly formovat ajurvédské kliniky a s rozvojem cestovního ruchu a s popularitou ajurvédy se na jihu Indie v Kerale otevřely první rezorty i pro zahraniční turisty.

V dnešní době jsou již ajurvédské rezorty certifikovány Ministerstvem cestovního ruchu a kvalifikované podle standardu poskytovaných služeb.

Období vhodné pro ajurvédu

Ajurvédské pobyty lze absolvovat celoročně. Pokud ale máte zájem o opravdové léčení a hlubokou očistu organismu, volte raději monzunové letní měsíce. Vzhledem k tomu, že se nejedná o hlavní turistickou sezónu, bývají pobyty i o třetinu levnější.

Jak dlouhý má být ajurvédský pobyt

V dnešní uspěchané době nestíhá naše tělo reagovat na změny tak rychle, jak bychom si představovali. Ani ajurvéda nedokáže zázraky ze dne na den. Pro dlouhodobé výsledky je důležitá kontinuita, disciplína a trpělivost. Ideální doba léčebného a očistného pobytu by měla být minimálně tři týdny. Ideálně však měsíc. Ajurvédské rezorty však vycházejí vstříc Evropanům a nabízí i kratší relaxační programy na 14 dní nebo dokonce jen jeden týden. Ty jsou však doporučovány jen jako doplněk k dlouhodobé léčbě a wellness programům.

Ajurvédské pobyty můžeme v podstatě rozdělit na tři skupiny, mezi nimiž nalezneme relaxační programy (7 – 14 dní), programy zaměřené na hloubkové čištění organismu (14 – 28 dní) a individuální léčebné programy (14 – 28 dní).

Specifický zdravotní problém

Často se stává, že rezorty, zaměřující se na zahraniční turisty, nabízejí jen relaxační a očistné pobyty, ale při specifických a vážných zdravotních problémech nemají dostatečné zázemí anebo specialisty pro léčbu. Pokud máte nějaký specifický zdravotní problém, je vždy lepší kontaktovat přímo ajurvédský rezort a léčbu dopředu zkonzultovat s ajurvédským lékařem - s čímž Vám CK Monoi ráda pomůže. Vhodné je v tomto případě doložit zdravotní dokumentaci.

Procedury a masáže v ajurvédských rezortech

Většina rezortů připravuje pro hosty procedury individuálně. Některé ale mají na výběr standardní druhy ajurvédských balíčků, mezi nimiž jmenujme relaxaci a uzdravení imunitního systému, omlazující a zkrášlující pobyt, pobyty zaměřené na hubnutí, léčení kožních chorob a pohybového aparátu, na deprese, léčení srdečních chorob či očistu těla od toxinů.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor