Charitativní kalendář, krásný dárek i podpora dobré věci

Klokánek
30. Listopad 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17962

Doba vánoční se neúprosně blíží a s ní i čas, kdy bychom neměli myslet jen na sebe. Charitativní kalendář je proto skvělým vánočním dárkem, protože uděláte radost hned několika stranám. Té, kterou jím obdarujete a té, které koupí kalendáře pomůžete. V následujícím článku Vám přinášíme několik tipů, za jaké utratit své peníze a mít při tom hřejivý pocit na srdci.

Kapka naděje

Kapka naděje

I letos si můžete zakoupit kalendář Kapky naděje, který se jmenuje Vítězové. Fotily se pro něho známé české osobnosti. Před objektivem fotografa Martina Vobořila stanuly takové hvězdy jako například Helena Vondráčková, Liběna Rochová, Ester Ledecká, Tereza Salte, Roman Paulus, Jakub Vágner a další. Umělecké fotografie znázorňují dětské pacienty s významnými osobnostmi, které jsou pro veřejnost ekvivalentem vítěze, stejně jako děti, které zvítězily nad zákeřnou chorobou.

Klokánek

Klokánek

Také Klokánek Hostivice vytvořil kalendář. Nafotila jej mladá fotografka Monika Navrátilová a ve společnosti dětí jí zdarma pózovali známí herci a umělci jako Martin Dejdar, Kamil Střihavka, Pepa Vojtek, Terezka Kostková, Kateřina Brožová a spousta dalších.

Debra

Debra

V říjnu proběhl křest charitativního kalendáře od organizace Debra ČR, jejíž patronkou je Jitka Čvančarová. Debra Tento již sedmý ročník osvětové kampaně slouží pro pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Vedle významných osobností českého veřejného života se tváří kalendáře letos stal i dvanáctiletý Saša, kterému lékaři po narození předvídali jen pár týdnů života.

Objevte svou krásu

Objevte svou krásu

Umělecké snímky žen tvoří charitativní kalendář Objevte svou krásu 2017. Výtěžek z jeho prodeje věnuje Dove Nadačnímu fondu Slovak-Czech Women's Fund, jehož posláním a cílem je prostřednictvím podpory žen, ženských skupin a žensko-právních organizací upevňovat rovná práva žen v naší společnosti.

Strach versus odvaha, H. Slavík

Strach versus odvaha, H. Slavík

K dostání je také limitovaná série kalendářů fotografií dětí z SOS vesničky v Karlových Varech, které ztvárnil Herbert Slavík. V každém kalendáři navíc najdete vlastní podpis autora. Děti z SOS vesničky v Karlových Varech se na jeden den proměnily v elegantní baletky, statečné rytíře, krásné princezny, ale také neposedné králíčky nebo papoušky. Výsledkem je 12 fotografií dětí v kostýmech jejich oblíbených hrdinů. Celý výtěžek z prodeje bude věnován na podporu dětí v péči SOS dětských vesniček.

Ztracený poklad, H. Slavík

Ztracený poklad, H. Slavík

Také sportovní redaktorky ČT nafotily kalendář pro charitu. Kalendář Pomáháme sportem nafotily společně s dvanáctkou známých českých sportovců. Pozvánku k focení neodmítl mimo jiné Jaromír Jágr, Tomáš Rosický, Lukáš Krpálek nebo Filip Jícha. Výtěžek z prodeje kalendáře poputuje na konto České olympijské nadace, která podporuje děti ze sociálně znevýhodněných rodin, aby se mohly věnovat sportu.

Proměny

Proměny

Nadaci Archa Chantal můžete podpořit zakoupením charitativního kalendáře PROMĚNY 2017. Fotograf Petr Kurečka se tentokrát nechal inspirovat filmovými plakáty a dvanáct známých českých osobností proměnil v hvězdy filmového plátna. Do projektu se vedle zakladatelky nadace Chantal Poullain zapojili například Ondřej Vetchý, Ivana Chýlková, , Michal Dlouhý, Eliška Balzerová, Vavřinec Hradílek, Pavla Tomicová a další. Tyto osobnosti nafotily kalendář jako hvězdy plakátů pro filmy Smrt ji sluší, Kill Bill, Lid versus Larry Flynt, King Kong a další.

Dogpoint

Dogpoint

Jako každý rok můžete podpořit i čtyřnohé mazlíčky. V kalendáři Psí život najdete fotky 12 známých osobností s jejich vlastními pejsky, které mají adoptované z útulku, či zachráněné z množíren a jiných nevhodných podmínek. V kalendáři uvidíte krom dalších herečku Patricii Solaříkovou s fenkou Jackie nebo zpěváka Patra Koláře s pejskem Bejky. Výtěžek z prodeje jde na pomoc zvířatům v nouzi a bude rozdělen mezi čtyři organizace: Psí život, Útulek Modřany, Útulek Libeň a Dogpoint.

Dobrmani v nouzi

Dobrmani v nouzi

Dalšími kalendáři s psími hrdiny jsou také Dogpoint: Každý pes je hrdina, Dobrmani v nouzi nebo Fordogs z.s. Pokud dáváte přednost kočkám, zakoupit můžete krásná kalendář Kočičí naděje: Obrazy starých mistrů. Fotky různých zvířat naleznete v kalendáři Rok pro přátele v nouzi 2017.

Svůj kalendář nafotil také balet Národního divadla. První sólista Alexandre Katsapov a tanečník Mário Bakuš nebo také duo The Queens působí v baletním souboru již řadu let a znají svět tance do sebemenších detailů. Nechte se tedy unést jejich vyprávěním a vstupte do světa baletních příběhů ve společnosti Odetty, Solora, Popelky, Giselle, Romea a Julie, Šípkové Růženky, Malé mořské víly nebo Sněhové královny.

Galerie

Kapka naděje
Klokánek
Debra
Objevte svou krásu
Strach versus odvaha, H. Slavík
Ztracený poklad, H. Slavík
Proměny
Dogpoint
Dobrmani v nouzi