NEWS & ARTICLES

Chitra Stern, majitelka portugalské sítě Martinhal Family Hotels & Resorts

ARTICLE BY

Proč Portugalsko a hotelnictví?
Zamilovali jsme se do hotelnictví docela náhodou. Dívali jsme se po několika podobných projektech již během mého studia MBA na London Business School mezi léty 1998-2000. Tam se naskytl jeden projekt v Irsku, kde můj manžel v té době pracoval na rodinných investicích. Jednalo se o hotel na krásném pozemku a vzdáleném místě, který byl naším začátkem porozumění turismu a hotelnictví. Skupina investorů nám ukázala některé zajímavé projekty v Chorvatsku a táž skupina nás seznámila s projektem v Carvoeiro v Algarve, který stále trvá a kterým započalo naše působení v Portugalsku
V roce 200, když jsme posuzovali mnoho projektů vhodných pro naši budoucnost, mělo Portugalsko co nabídnout. Bylo jedním z prvních uživatelů Eura, členem Evropské unie, mělo dobře vyvinutou infrastrukturu dálnic, letišť atd. Žili a stále tam žijí dobří lidé, angličtina byla a stále je velmi používaným jazykem, což je pro mezinárodní turismus velmi důležité. Nízkorozpočtové letecké společnosti změnily leteckou dopravu v Evropě. Životní styl Portugalska byl a stále je ideální pro někoho, kdo chce podnikat či mít zde rodinu. Celoročně je zde hezké počasí, žijí zde krásní, otevření a tolerantní lidé, kteří jsou nakloněni investorům z řad přistěhovalců. Když se učíte portugalsky, lidé jsou trpěliví. V celé zemi je fantastické jídlo a víno. Panuje zde trendy a moderní evropská atmosféra, což je patrné i v kultuře surfu. Je to opravdu „Kalifornie Evropy!“.
Poté jsme v dobré víře investovali do malého domku s garáží v Lagosu, kde naše rodina začala podnikat. Posuzovali jsme různé projekty, až jsme koncem roku 2001 přišli na lokalitu Martinhal rozkládající se na zelené louce, kterou jsme se rozhodli roku 2002 koupit.

Lisabon

Portugalsko, jakožto cestovatelský cíl, se stává více a více populární. Proč si myslíte, že tomu tak je?
Jak už jsem řekl dříve, Portugalsko je „Kalifornie Evropy“ a má některé skvělé vlastnosti, které jsou pro světovou turistiku potřebné. Portugalsko je autentické a rozmanité. Za posledních deset let vláda a ministerstvo cestovního ruchu investovaly do legislativy, struktury, propagace a PR, aby podporovaly Portugalsko jakožto vysoce kvalitní destinaci. To nakonec přineslo své ovoce. Země přijala turismus a pomohla ho podpořit. To je ten důležitý faktor – podpora ze strany vlády a lidu. Jako poslední hlavní město v západní Evropě byl Lisabon konečně objeven – jako autentické, zajímavé, rozmanité a příjemné město. Rozmanité možnosti však naleznete po celé zemi – golf, surfování, hory, pláže, jídlo, kultura atd. Stejně tak je báječný přístup do tří hlavních letišť – Porta, Lisabonu a letiště Faro.

Martinhal Sagres

Máte nějakou konkurenci v Portugalsku, nebo v blízkých zemích?
Jsou místa pro rodiny s dětmi, jako je Disneyland, Club Med a Robinson Clubs. Ale my se domníváme, že se od těchto hotelů a parků pro rodiny poněkud odlišujeme. Existují i další hotely a resorty, které mohou rodiny navštívit, ale my se opravdu soustředíme jen na rodiny s dětmi, což se rodinám při pobytu u nás ukazuje a potvrzuje.

Jak odpočíváte?
Masáží!

Je nějaké konkrétní obchodní rozhodnutí, které jste udělala a litujete jej?
Učím se ze všech dobrých i špatných rozhodnutí, a proto nelituji! Co tě nezabije, to tě posílí…

Martinhal Cascais

Jak vypadá váš typický den?
Jak stárnu, měním své rutiny! Odpověď na tuto otázku by ještě před pěti lety vypadala úplně jinak. Jakmile se na mém těle začaly projevovat příznaky stresu z podnikání a výchovy čtyř dětí, byla jsem nucena začlenit do každého dne jakousi zdravotní rutinu, čas pro sebe. Děti potřebují trochu mého času v dopoledních hodinách před školou. Pak jdu na třičtvrtěhodinku až hodinku s manželem a psem na procházku. A poté řeším u svého pracovního stolu emaily, které jsem doposud nezačala řešit přes iPhone. Každý den není stejný a musím organizovat setkání tak, abych byla aspoň jeden den pouze v kanceláři. Potřebuji také čas na přemýšlení! Snažím se nemít obchodní schůzky ve večerních hodinách, takže můžu být nějaký čas s dětmi doma.
Pracujeme na našem dalším projektu v „Parku národů“, který bude také v Lisabonu. Také jsem byla požádána, abychom se připojili k výboru pro Asociaci hotelů v Portugalsku a pomohli mu s některými digitálními tématy v rámci celého odvětví.
Vzhledem k mému přijetí práce na částečný úvazek – pomoci vládě přilákat ještě více přímých zahraničních investic do země (dočasně do prosince 2019) – jsem se stala ještě více zaneprázdněná. Ale je mi ctí pomoci ještě větší hodnotou vlastní zemi, než být pouze podnikatelem a mít hotový projekt v Sagres.

Martinhal Chiado, Kids Club

Kdybyste si mohla vybrat jeden hotel z vašich 4, který by to byl a proč?
Martinhal Sagres je samozřejmě pro nás velmi zvláštní. Měli jsme šanci dát mu tvář od začátku, a to je docela jedinečné.

Co je zahrnuto v koncepci Baby Concierge?
Baby Concierge poskytuje hostům možnost zamluvit si dětské vybavení, drobnými předměty (jako jsou dveřní chrániče, hrníčky, sterilizátory a ohřívače) počínaje, většími předměty (bezpečnostní brány, dětské postýlky a dětské koupele) konče. Chtěli bychom také upozornit na to, že v naší recepci nabízíme širokou škálu pleťových vod, plenky a další produkty. Pro další informace kontaktujte prosím naše oddělení na +351 218 507 788 nebo e-mailem res@martinhal.com.

Jak se vaše děti vyrovnávají s vaší „slávou“?
No, já nejsem tak slavná! Ale je to těžké. Je třeba uznat, že mě znají všude a stále dětem říkám, aby se chovaly více formálně, protože „každý nás zná“! Ale myslím, že pochopily, co působení v oblasti podnikání představuje.

Vím, že jste v poslední době navštívila Prahu. Jak se vám líbí?
Zamilovali jsem si ji ! Milovali jsme procházky po Karlově mostě, kde jsme si nechali namalovat velmi hezkou karikaturu. Také se nám líbily velikonoční trhy a moc nám chutnaly trdelníky.

Martinhal Quinta

Co znamená slovo „luxus“ pro vás?
Luxus znamená trávit čas se svými blízkými a promlouvat s nimi - opravdu mluvit! Bez zařizování čehokoli nebo podnikání, abychom se skutečně pochopili a byli spolu napojeni. Luxus znamená čas být sám sebou a dodat si další energii. Luxus je láska a schopnost milovat - a být v čase a místě, kde tuto lásku můžete ukázat!


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

*Martinhal Sagres Beach Family Resort Hotel
351 282 240 200
res@martinhal.com
Quinta do Martinhal, Apartado 54, Sagres

Firemní články

PODZIMNÍ RODINNÝ VÍKEND V LISABONU

20.9.2017

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a právě teď na podzim je na jeho návštěvu ideální čas. Hlavní město Portugalska s námi spojuje přímá letecká linka, dokonce několikrát týdně, a je to dosud neobjevený turistický skvost.

Zaleťte si do portugalských hotelů Martinhal

24.7.2017

Většina cestovatelů, kteří míří do Portugalska, hlavně do lokality Faro jsou rodiny s dětmi či páry, které hledají zajímavou a neotřelou dovolenou u moře, respektive u oceánu. Portugalsko a zejména jižní oblast Algarve je oblíbené i u golfistů, kterých sem přijíždí každý rok více.