CINOQI, rozhovor s krejčím - Daniela Karasová

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
04. Říjen 2019

CINOQI je velmi mladou módní značkou, za kterou stojí odborníci zabývající se módou od roku 2011. Značka CINOQI spolupracuje s krejčovským salonem LORAM, od kterého získává potřebné prostředky pro tvorbu modelů. Vzory na látky značka exkluzivně získává od českého investora a umělce Michaela Poplara. V budoucnu zakladatelky plánují spolupracovat s několika umělci najednou. Všechny modely jsou vyráběné v České republice. Značka CINOQI šije oblečení pro ženy i muže a poskytuje látky také pro nábytkářský průmysl. V současné době, kdy se stále více lidí zaměřují na minimalismus, ne-masovou módu, ekologii a udržitelnost módy věříme, že si postupně i naše značka najde místo v srdci každého z Vás.

Otázka
Můžete našim čtenářům přiblížit značku Cinoqi a její začátky?
Odpověď
Módní projekt CINOQI byl založen roku 2018. „Art in Motion“, myšlenka, o kterou se celý projekt od samého začátku opírá je jednoznačně jejím největším hnacím motorem. Jak dostat umění, které velmi často můžeme vidět jen v galeriích a výstavních síních do ulic a vkusně ho prezentovat před očima každého člověka je náplní spolupráce dvou mladých žen, Daniely Karasové a Aleny Tučkové. Nápad prezentovat malíře a umělce ve světě módy není žádnou novinkou, CINOQI chce však ve světě módy prorazit s neotřelými nápady, které jsou vkusné
a hodí se i do světa businessu. CINOQI je velmi mladou módní značkou, za kterou stojí odborníci zabývající se módou od roku 2011 a to je spolupráce s krejčovským salonem LORAM. Vzory na látky značka exkluzivně získává od českého investora a umělce Michaela Poplara. V budoucnu zakladatelky plánují spolupracovat s několika umělci najednou. Všechny modely jsou vyráběné v České republice.
Otázka
V čem spočívá vaše spolupráce a partnerství s firmou LORAM?
Odpověď
Majitelkou krejčovského salonu LORAM je Alena Tučková, se kterou projekt od samého začátku vzniká. Značka CINOQI získává od krejčovského salonu LORAM veškerou podporu a potřebné prostředky pro tvorbu modelů. Což znamená, že využíváme znalostí celého týmu salonu, modely vznikají ve spolupráci s Alenou a jejími krejčovými a švadlenami. Pokud je potřeba, klient CINOQI může využít zázemí salonu LORAM a přijít si zde nechat vzít míry
a konzultovat svoji představu o novém modelu od naší značky.
Otázka
Pro koho nejčastěji šijete?
Odpověď
Momentálně šijeme nejčastěji pro ženy, protože jsou v módě více odvážné. Ale tím, že jsme šli do tohoto projektu společně s LUXUS.cz značí, že bychom se chtěli stejně tak zaměřovat na pány.
Otázka
Šijete raději pro ženy nebo muže?
Odpověď
To se nedá jednoduše zodpovědět 😊. Šijeme rádi pro všechny klienty, kteří mají rádi módu, mají dobrý vkus, a proto se obrátili na nás.
Otázka
S jakými látkami pracujete a kde látky pořizujete?
Odpověď
Tuto otázku by lépe zodpověděla Alena. Momentálně pracujeme se společností, která nám na koupené látky vzory tiskne a stále hledáme partnera, který by byl schopný nám látky vyrábět na zakázku.
Otázka
Jak vnímáte současnou módu?
Odpověď
Rozporuplně. Je stále větší tlak na udržitelnost módy, přesto se více a více produkuje. Na druhou stranu se lidé snaží více soustředit na kvalitní módu, ale neumí ji poznat a tak stejně kupují nekvalitní kousky, které jsou vydávané za originální tvorbu, ale jsou původně nakoupené někde v Číně a jen upravené. Také se stále více produkují nenositelné věci jen proto, aby návrhář šokoval a upoutal na sebe pozornost, což je za mě ohromná ztráta času. Je to ale součást našeho každodenního života a forma vyjádření, která každého z nás od toho druhého odlišuje
a dělá, ve většině případech, jedinečným.
Otázka
Pořádáte módní přehlídky a jak dlouho příprava na ně trvá?
Odpověď
Autorskou módní přehlídku zatím značka CINOQI neměla. Původní myšlenou, jak prezentovat značku CINOQI, byly výstavy a vernisáže, kde vedle obrazu budou prezentovány také šaty s tímto vzorem jak na figuríně, tak na modelce. První výstavu CINOQI měla v loňském roce na soukromé akci jedné společnosti a tímto směrem se zatím hodláme ubírat. Tedy příprava vždy trvá podle požadavků, místa a množství vystavovaných kusů. V současné době ale pouze několik dnů, protože všechno potřebné máme. Jedná se pak jen o vizualizaci a přemístění exponátů.
Otázka
Bylo vaším snem věnovat se módě?
Odpověď
Bylo. Jako studentka jsem vydávala tištěný časopis Tvůj styl a poté jsem dlouhou dobu vydávala spolu s kolegou módní a lifestylový internetový magazín ProFashion. Oba projekty už ale neexistují. Vždycky jsem ale měla k módě blízko a měla svůj osobitý styl, který se vždy s konfekční módou neslučoval. Proto mít vlastní značku, pod kterou si člověk může vytvořit co se mu líbí a ještě to i prodat je ideální kombinace.
Otázka
Jaké oblečení dominuje vašemu šatníku?
Odpověď
Jednoznačně šaty. Šaty různých barev a různých střihů. Nedávno jsem si oblíbila také overaly, takže i těmi postupně zaplňuji už tak málo místa ve své šatně. Mám ráda barvy a nebojím se zajímavých střihů, ale nerada kombinuji a proto nejčastěji využívám toho, kdy si můžu vzít jeden kousek ze šatníku a jít.
Otázka
Co nejzajímavějšího jste navrhla/ušila?
Odpověď
Zatím asi nic. Na nějaký opravdu zajímavý kousek teprve čekám 😊.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Čas. Možná to bude znít jako klišé, ale je to ta nejluxusnější komodita, které má každý člověk omezeně a jen zřídka se dá „koupit“ trochu času navíc.
Děkujeme za rozhovor