COS jaro a léto 2019 se inspirovala přírodními živly

Redakce Luxus.cz
11. Březen 2019

Kolekce COS na jaro a léto 2019 byla inspirována přírodními živly, konkrétně je odrazem pohybu a vlastností vody a vzduchu. Každý z modelů je navržen tak, aby působil svěže, nenuceně a elegantně. Do siluet v kolekci se zrcadlí proměnlivost živlů – od rozevlátosti k bezvětří, od temných hlubin po průzračné mělčiny. Zářivé a průsvitné kombinace materiálu ripstop se inspirují odrazy světla, zatímco proměnlivé moiré vyvolává dojem tekutosti.

Kolekce je rámována paletou barev odrážejících tato témata. Škálu modrých doplňuje klid čistě bílé, smetanové a šedé, které kontrastují s tmavšími barvami jako jsou zelená, šedá jako bouřková obloha, bordeaux a temně modrá.

V dámské kolekci stojí lehoučké hedvábné modely v kontrastu k funkčním prvkům, jakými jsou připínací a nastavitelné pásky, kterým si může nositelka pohrát s proporcemi. Objemné šaty z bavlněného popelínu a sukni z vysoce lesklého materiálu definují asymetrické prvky, klasické polo tričko je přetvořeno v lehkém síťovaném materiálu a bavlněná halenka se sklady je navržena tak, aby ji nositelka mohla nosit hned na osm různých způsobů. Linie pasu dosahuje vysoko a lemy jsou v nové interpretaci střiženy kulatě.

U pánských oděvů se sezonní inspirace promítají do řemeslně propracované fluidity ztělesněné ve vlněných kalhotách se sklady po stranách. Při chůzi se rozevírají a usnadňují pohyb. Dvouřadový lněný trenčkot má klasickou siluetu, zatímco dekonstruovaný blazer je nově ušitý z lehké látky. Větrovka s kapucí má strukturované detaily kolem ramen, jež jí dodávají organický tvar.

Doplňky mají typický styl značky COS a vyrovnávají technické pojetí modelů. Výrazným prvkem v dámské i pánské kolekci je rovně střižený klobouk typu bucket hat, který je tentokrát zpracován z vysoce lesklého materiálu kombinovaného s moiré. V dámské kolekci má podobu klobouku proti slunci se širokou krempou. Pantofle lze nosit dvěma způsoby a nositeli tak nabízejí univerzalitu i kreativitu. Minimalistický look této sezony doplňují kožené sandály na silné podrážce s kulatou špičkou.

COS