NEWS & ARTICLES

Designblok odhalil téma a vizuál osmnáctého ročníku

ARTICLE BY

Šperk! Liška! Karburátor! Váza! Brus! Překvapivé výkřiky se objeví na vizuálu letošního ročníku nejvýznamnější přehlídky designu ve střední Evropě, který se uskuteční ve dnech 27. – 31. října 2016. Osmnáctý vizuál Designbloku letos přináší dvaadvacet portrétů tuzemských designérů, kteří pravidelně na Designbloku představují nové produkty a stojí za koncepty řady instalací. Tématem, které protíná celou přehlídku, je Sport.

„Když nemůžeš, tak přidej. Kolik designérů, i když třeba trénovaných sportovců, chtělo svůj boj o kariéru designéra vzdát. S dobrým týmem a podporou okolí se ale nakonec probojovali na přední místa. Design, stejně jako sport, je hra i tvrdá práce a bez spolupráce s výrobci, galeristy, obchodníky a bez dobrého zázemí sám designér nedokáže nic. A tak heslo Emila Zátopka zažil v praxi na vlastní kůži skoro každý úspěšný autor. Rok 2016 je navíc rokem olympiády, i proto jsme vybrali téma Sport jako ústřední motiv osmnáctého ročníku,“ říká Jana Zielinski, ředitelka Designbloku. „Třeba se nám v budoucnu podaří, aby se design zařadil mezi olympijské disciplíny,“ dodává s nadsázkou.

Maxim Velčovský, Rony Plesl, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Janja Prokič nebo studio DECHEM jsou na vizuálech zachycení v okamžicích soustředění, radosti, napětí i konečně vítězství, které jsou společné světu designu i sportu. Fotografie pro vizuál osmnáctého ročníku vytvořil Salim Issa, grafickou stránku zpracovala Martina Černá ze studia Imagery. Na místě se budou moci ke kampani připojit i návštěvníci vlastními fotografiemi, i oni jsou součástí týmu Designbloku.

Hlavní prostory budou stejně jako v minulém roce umístěny na Výstavišti Praha Holešovice. Kromě hlavního prostoru Designbloku na holešovickém výstavišti bude otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. Návštěvníci se mohou také těšit na doprovodný program, který pro ně letos chystá řadu novinek.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

DESIGNBLOK
733536592
info@profilmedia.cz
Haštalská 6, Praha

Firemní články

Designblok odhalil téma a vizuál osmnáctého ročníku

23.8.2016

Šperk! Liška! Karburátor! Váza! Brus! Překvapivé výkřiky se objeví na vizuálu letošního ročníku nejvýznamnější přehlídky designu ve střední Evropě, který se uskuteční ve dnech 27. – 31. října 2016.

Official Press Release

DOMUS, POUTNÍ MÍSTO SOUČASNÉHO DESIGNU – UNIKÁTNÍ VÝSTAVA V PLZNI POTRVÁ DO KONCE ROKU

8.7.2015

V Plzni, Evropském hlavním městě kultury pro rok 2015 bude až do konce roku k vidění unikátní výstava DOMUS ve speciálně připravených prostorách navržených významným designérem Wernerem Aisslingerem.