DuoSkin, tetování jako z budoucnosti

Redakce LUXUS.cz
26. Srpen 2016
Vývojáři z Microsoft Research spolu s vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT) připravili koncept tetování jako z budoucnosti. Toto tetování je pouze dočasné a nedostane se pod kůži. A v čem je tak zajímavé? Díky němu se budete moci spojit s jinými zařízeními. Tetování neplní pouze technickou funkci, ale také estetickou. Svým originálním designem ozdobí Vaši ruku tak, jako byste na ní nosili drahý šperk.

Projekt s názvem DuoSkin má za cíl nabídnout takový proces výroby, jenž by komukoli umožnil vytvářet vlastní funkční zařízení, které bude připevněno přímo na kůži. Je zároveň výzvou pro návrháře šperků, kteří budou moci svoji fantazii použít také v oblasti chytré nositelné elektroniky.

A co bude DuoSkin umět? Primárně bude sloužit k bezdrátové komunikaci, jako je např. NFC. Dále se pohyb po tetování bude přenášet do určeného spárovaného zařízení, přičemž bude také zařízením zobrazovacím, které bude umět blikat dle Vašeho zadání, měnit barvu dle tělesné teploty nebo vytvářet obrazce.

Tetování je tvořeno tenkými zlatými plátky, které jsou dobrými vodiči a snášejí se s lidskou pokožkou. Projekt DuoSkin není prvním, který chce uvést do praxe své nápady v oblasti nositelné elektroniky. Společnost Google pracuje na projektu Jacquard, jenž umožní vytvářet oblečení se speciální vodivou přízí vetkanou do látky, díky které oblečení reaguje na dotyk a která snad jednou bude propojena s miniaturní elektronikou.