Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa

17. Únor 2020

Od ikon kulturního světa přes velké myslitele a vůdce, Montblanc vydává každoročně od roku 2009 limitované edice psacích per s názvem Montblanc Great Characters, kterými oslavuje výjimečnost osobností, jež zanechali nesmazatelnou stopu v historii. V nejnovější kolekci Montblanc vzdává hold kulturnímu dědictví Walta Disneyho, amerického filmového tvůrce, producenta, podnikatele a inovátora; průkopníka ve filmových technologiích v oblasti zvuku, barev a animací, který vdechl život nespočtu nezapomenutelných postav, včetně milovaného Mickey Mouse.

Disney přinášel svými krátkými animovanými i hranými filmy radost divákům po celém světě. Nahlédnout do jeho fantazií a prožívat je naživo mohou návštěvníci v kouzelném Disneylandu, prvním tematickém parku svého druhu, jenž svoje brány otevřel v roce 1955. Od svých skromných začátků na pozici výtvarníka kreslených filmů se Walt Disney posupně stal jedním z nejdůležitějších filmových tvůrců v historii zábavy a byl poctěn rekordním počtem 32 Cen Akademie. Ve spolupráci s The Walt Disney Company byl vytvořen design per Montblanc Great Characters Limited Edition Walt Disney™ sdílející odkaz tohoto kreativního vizionáře, jehož vize a talent ovlivnily životy milionů dětí i dospělých po celém světě.

Celoživotní inovátor, Walt Disney přinášel nové formy zábavy jak na obrazovce, tak ve skutečném životě. Tvar speciální edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney™ Special Edition je inspirován slavným monorailem, jednokolejnicovou vlakovou dráhou známou z parku Disneyland. Když byla vlaková dráha pro převážení návštěvníků napříč parkem v roce 1959 zavedena, stala se prvním denně jezdícím monorailem na západní polokouli. Klip pera odkazuje na vysoký komín z filmu Parník Willie, vůbec prvního Disneyho krátkého animovaného filmu opatřeného zvukem s Mickey Mousem a jeho láskou Minnie Mouse v hlavní roli.

Kombinace černé, červené a žluté na perech odráží tři tradiční Mickeyho barvy. Víčko a tělo pera jsou vyrobeny ze vzácné pryskyřice a ozdobeny různými motivy postavičky Mickeyho, tzv. „Hidden Mickeys“. Jde o hold neoficiálnímu fenoménu, kdy fanoušci hledají obrázek či siluetu Mickeyho schovaného v Disneyho filmech či Disneyho parcích a resortech po celém světě.

I přes počáteční neúspěch se Walt Disney nikdy nevzdal svých ambicí stát se pozoruhodným bavičem. Souřadnice na špičce pera odkazují na polohu garáže jeho strýčka v Los Angeles v Kalifornii, kde Walt Disney začal znovu budovat svůj sen poté, co opustil své první studio. V této garáži přišel s prvními vynálezy včetně inovativního stativu pro kameru, který sestrojil spolu se svým bratrem. Hrot pera speciální edice je vyroben z rhodiovaného zlata Au 585 a nese gravírovanou kresbu Mickey Mouse, zatímco vršek víčka zdobí vygravírovaný podpis Walta Disneyho.

Limitovaná edice Great Characters Walt Disney™ Limited Edition 1901 připomíná rok narození Walta Disneyho a je na víčku ozdobena tzv. multiplánovou kamerou v lakovaném provedení, vynalezenou společností The Walt Disney Company, tato průkopnická filmová kamera byla používána k vytvoření iluze hloubky v animovaných filmech. Tělo pera dekoruje obrázek mihotajícího se Mickeyho vyvedený v technice scanimation, díky které se postavička při otočení svrchního válce těla objevuje a mizí. Gravírování na peru vzdává hold uvedení Sněhurky a sedmi trpaslíků, prvního Disneyho celovečerního animovaného filmu, s vyrytými technickými specifikacemi (1.33:1, 83 MIN) a datem a místem světové premiéry (21/12/1937, LA). Rhodiovaný hrot ze zlata Au 750 zdobí vygravírovaný Mickey Mouse v podobě, ve které se objevoval při úvodních titulcích raných Disneyho filmů.    

Limitovaná edice 90 kusů Great Characters Walt Disney™ Artisan Edition 90 oslavuje 90. výročí od vzniku postavičky Mickey Mouse. Částečně skeletové víčko a tělo pera jsou vyrobeny z bílého zlata Au 750 a laku, prokládané žlutým zlatem. Ozdobeny jsou motivy atrakcí zábavného parku Disneyland, postaviček z futuristického Tomorrowlandu – jedné z původních částí parku, nebo ikonickou jednokolejnicovou vlakovou dráhou monorail. Na víčku je vyobrazen Mickey Mouse oblečený ve skafandru odkazující na slavnou horskou dráhu Space Mountain. Kulaté průhledné okénko na helmě odhaluje obličej Mickeyho vygravírovaného na zlatém hrotu pera s logem slavného Mickey Mouse Clubu. Emblém Montblanc na vrcholu víčka je vyroben ze vzácné perleti.    

Pomocí umělecké a technické přesnosti Montblanc vypráví příběh vypravěče, jehož kreativní vize a bavičský talent ovlivnily miliony životů. S blížícím se stým výročí The Walt Disney Company odkaz Walta Disneyho nadále formuje současnou popkulturu.

MONTBLANC

Firemní články

Kolekce Signs and Symbols: Pera Montblanc jako vzácné talismany inspirované mýty a legendami Východu
Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi
Montblanc představuje novou globální kampaň a mění definici úspěchu
Nová kolekce per Montblanc Le Petit Prince & The Planet: Příběh o lásce, péči a starostlivosti
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc Meisterstück Soft Grain Leather
Zachyťte ducha objevování hor v nových modelech hodinek Montblanc 1858
Kvalitní poslech s novými bezdrátovými sluchátky Montblanc
Montblanc uvedl na slavnostním večeru v New Yorku svoje vůbec první sluchátka a novou edici chytrých hodinek
Snadnější cestování s novým zavazadlem Montblanc
Nová kolekce luxusních brýlí MontBlanc
Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa
Propojení umění s krásou ručně psaného sebevyjádření – to je MontBlanc
Montblanc pokračuje v závazku s bojem proti AIDS a HIV
Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Nová cestovní kolekce Montblanc - Cestování za inspirací a propojení se světem
Limitovaná kolekce kufrů MONTBLANC x PIRELLI vnáší do cestování svobodu pohybu
Nová kolekce doplňků Montblanc vzdává hold osmdesátým létům
Montblanc přichází s novou kolekcí psacích per StarWalker a vyzývá k opětovnému spojení s naší planetou
Montblanc StarWalker Event - Houston Montblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker
Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií
Nová limitovaná edice Montblanc Great Characters Miles Davis potěší na Valentýna každého muže
Tipy na hodnotné dárky, jež obdarované určitě potěší
MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR
NOVÝ BUTIK MONTBLANC OTEVŘEN V PAŘÍŽSKÉ ULICI
NENECHTE SI UJÍT DVĚ NOVINKY OD MONTBLANC
PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM
MONTBLANC HERITAGE – HODINKY INSPIROVANÉ OBJEVNÝMI CESTAMI
Official Press Release NOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO
MONTBLANC VYTVOŘILO NEJDRAŽŠÍ PERO NA SVĚTĚ
LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC
MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM
LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY
HERCI & HONDINKY MONTBLANC
LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže