Ermenegildo Zegna SS 2019

Redakce Luxus.cz
11. Duben 2019

Svoji značku založil Ermenegildo Zegna v pouhých 18 letech. Jeho cíl by jednoduchý - vyrábět nejkvalitnější a nejkrásnější látky. I dodnes tato značka prodává miliony metrů těch nejkvalitnějších látek, miliony kusů sportovního oblečení a textilních doplňků, statisíce luxusních obleků.

 

Je zkrátka legendou ve světě módy. Ručně šité obleky této značky pak představují vrchol krejčovského řemesla. Každý takový oblek vyžaduje 33 000 stehů a 18 hodin práce zkušeného krejčího.

 

Konfekční pánské oděvy jsou v kolekci pro jaro a léto 2019 plny mikin, prostorných kalhot na míru a logem nabitých doplňků, které byly kdysi charakteristickým znakem outsiderů / skateboardistů. Výsledkem je nový standard. Od širokých, delších šortek až po drobné doplňky, které se nosí přes hrudník.

Návrháři v této kolekci pracovali s luxusními tkaninami a jemným krejčovstvím. Za vznikem kolekce stojí umělecký ředitel Alessandro Sartori, který pokračuje v internaci pohledu řemeslného zpracování Zegny. Kolekce s názvem „Beztížnost“ byla inspirována sportem a výkonem, spolu s krejčovstvím haute couture.