Exkluzivní rozhovor s Christopherem Duffem, designérem interiéru vozů RR

Rozhovor napsala redakce
10. Říjen 2017
Otázka
Odkud jste bral inspiraci při vytváření interiéru pro Rolls-Royce?
Odpověď

Myslím, že inspiraci je pro designéry možné nalézt všude a je důležité, abychom opustili svatyni našich stolů a onu inspiraci hledali. Cestování, architektura, móda a samozřejmě design nábytku pomáhají formulovat progresivní a moderní jazyk designu. V DNA nového Phantomu lze najít odkazy na naši bohatou historii a nadčasové návrhy.

Otázka
Na jakou část designu Phantomu jste mimořádně pyšný?
Odpověď

Na celkový interiér, klidně a vyrovnaně působící, s velmi čistým a moderním designem, který se nese v duchu historie a tradice značky. Galerie je samozřejmě jeho ústředním bodem. Doufáme proto, že znovu dokážeme, co je v automobilu možné a Vy s Bespoke zažijete ještě víc.
Otázka
Co znamená tato značka pro vás?
Odpověď

Je pro mě vrcholem. Mnoho lidí si o Rolls-Royce myslí, že je tím nejlepším. Na to, že pracuji pro Rolls-Royce, jsem nesmírně hrdý. A nyní u široké veřejnosti vzrůstá očekávání, nejen s ohledem na design interiéru.

Otázka
Co znamená pro vás slovo "luxus"?
Odpověď

Luxus znamená pro každého něco jiného. Může to být čas strávený se svými milovanými nebo vzácná věc. Nejnovějším luxusem, který jsem si užil, byla dvoudenní cesta s mou ženou do Prahy.
Otázka
Co dělá Rolls-Royce tak výjimečný ve srovnání s jinými značkami luxusních vozů?
Odpověď

Rolls-Royce není vůz, je daleko za tím. Jedná se o velmi emocionální záležitost. Někteří lidé Rolls-Royce užívají každý den, jiní jej mají jako sběratelský předmět ve své soukromé sbírce jen proto, aby si každý den užívali pohled na něj.

Otázka
Jaký je váš názor na to, když se někomu váš interiér nelíbí?
Odpověď

Design je vždy otázkou osobního vkusu.
Otázka
Co v krátkodobém horizontu plánujete podnikat?
Odpověď

Nyní se připravujeme na další velký krok - zahájení projektu Cullinan, který je 4x4 Rolls-Royce. Nicméně v příštích měsících se budeme těšit na zpětnou vazbu na Phantom.

Děkujeme za rozhovor

Rolls-Royce Motor Cars Prague